Минздрав доработал законопроект о медицинском страховании

Міністерство охорони здоров'я України пропонує для публічного обговорення доопрацьований проект Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування».Законопроектом пропонується запровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування як окремого виду соціального страхування, оскільки медичне страхування, на відміну від всіх інших видів соціального страхування, охоплюватиме практично все населення, а не лише працюючих або пенсіонерів, та передбачає організацію надання кваліфікованої медичної допомоги, а не здійснення грошових виплат, як за іншими видами соціального страхування.

Законопроект орієнтовано на єдину систему збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині страхових внесків на медичне страхування, які мають сплачуватись роботодавцями, що забезпечить оптимізацію планових витрат на їх адміністрування.

Страховиком за загальнообов'язковим державним соціальним медичним страхуванням визначено Фонд медичного страхування України, що створюється як некомерційна самоврядна організація.

Законопроектом передбачається, що загальнообов'язковому державному соціальному медичному страхуванню підлягають зокрема громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах і працюють на підприємствах, в установах та організаціях у фізичних осіб — підприємців або фізосіб, які використовують працю найманих працівників.

Розмір страхових внесків щороку визначатиме ВРУ одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік. Такі страхові внески встановлюватимуться у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

У разі прийняття закону в редакції запропонованого законопроекту він набере чинності 1 січня 2018 року.


Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі