Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.05.14
1081 0
Друкувати
Обране

Минздрав доработал законопроект о медицинском страховании

Міністерство охорони здоров'я України пропонує для публічного обговорення доопрацьований проект Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування».

Законопроектом пропонується запровадження загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування як окремого виду соціального страхування, оскільки медичне страхування, на відміну від всіх інших видів соціального страхування, охоплюватиме практично все населення, а не лише працюючих або пенсіонерів, та передбачає організацію надання кваліфікованої медичної допомоги, а не здійснення грошових виплат, як за іншими видами соціального страхування.

Законопроект орієнтовано на єдину систему збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині страхових внесків на медичне страхування, які мають сплачуватись роботодавцями, що забезпечить оптимізацію планових витрат на їх адміністрування.

Страховиком за загальнообов'язковим державним соціальним медичним страхуванням визначено Фонд медичного страхування України, що створюється як некомерційна самоврядна організація.

Законопроектом передбачається, що загальнообов'язковому державному соціальному медичному страхуванню підлягають зокрема громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах і працюють на підприємствах, в установах та організаціях у фізичних осіб — підприємців або фізосіб, які використовують працю найманих працівників.

Розмір страхових внесків щороку визначатиме ВРУ одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік. Такі страхові внески встановлюватимуться у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників.

У разі прийняття закону в редакції запропонованого законопроекту він набере чинності 1 січня 2018 року.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×