Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.05.14
1186 0
Друкувати
Обране

Как отразить в отчетности по НДС операции по поставке/приобретению лекарств и медизделий?

ГУ Міндоходів у Тернопільській області зазначає, що тимчасово, до внесення змін до форм податкової звітності, в податковій декларації з ПДВ з позначкою 0110 та у розшифровці податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5), в яких відображаються операції з постачання/придбання лікарських засобів та медичних виробів, у полі «номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартістьљ проставляється цифра «7».

Така цифра проставляється незалежно від того, чи в декларації відображаються виключно операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів, чи також відображаються операції з постачання/придбання інших товарів/послуг за іншими ставками податку на додану вартість.

Операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів відображаються в такій декларації в рядку 2.2 «Інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою» розділу I декларації. У колонці А рядка 2.2 розділу I декларації вказуються обсяги постачання лікарських засобів та медичних виробів без урахування ПДВ, у колонці Б цього рядка вказується сума ПДВ, обчислена у розмірі 7% від значення колонки А.

Придбані до 01.04.2014 р. лікарські засоби та медичні вироби реалізуються, починаючи з 01.04.2014 р., із нарахуванням ПДВ за ставкою 7%, незалежно від того, що їх придбання здійснювалося в умовах дії пільгового режиму оподаткування.

Операції з постачання лікарських засобів та медичних виробів, які відображаються в рядку 2.2 декларації, розшифровуються в розділі I додатка 5 (Д5) у розрізі контрагентів у розділі «Інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою (рядок 2.2 декларації)».

При цьому в графі 2 таблиці відображається індивідуальний податковий номер покупця (найменування покупця не зазначається).

У графі 3 відображається період складання податкових накладних (місяць складання, а не конкретна дата (наприклад, 04.2014).

У графі 4 відображається обсяг операцій з постачання на митній території України, що оподатковуються заставкою 7 відсотків, за кожним контрагентом. Для заповнення графи 4 використовуються дані з графи 10 розділу I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних у розрізі кожного контрагента.

У графі 5 відображається сума податкових зобов'язань з ПДВ, нарахована за ставкою 7%, за кожним контрагентом. Для заповнення графи 5 використовуються дані з графи 9 розділу I Реєстру виданих та отриманих податкових накладних у розрізі кожного контрагента.

Якщо протягом звітного періоду було здійснено кілька операцій з постачання товарів одному контрагенту із застосуванням однієї ставки податку до таких операцій, то їх слід підсумувати та внести до одного рядка додатка Д5. У разі якщо платник податку здійснює операції з постачання товарів одному контрагенту із застосуванням ставок податку 7% та 20%, то такі операції відображаються в додатку Д5 окремо.

У графах 4 та 5 рядка «Інші» відображається загальний обсяг постачання на митній території України операцій, що оподатковуються за ставкою 7%, за звітний період за податковими накладними, складеними протягом звітного податкового періоду.

Детальніше про це йдеться у листі Міністерства доходів і зборів України від 06.05.2014 р. № 10295/7/99-99-19-04-02-17. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі