МОН утвердил порядок списания учебными заведениями безнадежной дебиторской и кредиторской задолженностиЦей Порядок визначає механізм подання необхідних документів для отримання дозволу на списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, а також списання дебіторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка є безнадійною до стягнення навчальними закладами та бюджетними установами, що належать до сфери управління МОН.

Порядком встановлено, що кредиторська заборгованість, строк позовної давності якої минув, за загальним і спецфондами відповідного бюджету (окрім власних надходжень бюджетних установ) списується установами щокварталу. У бухобліку установи відображають списання такої заборгованості на підставі наказу МОН України.

У свою чергу, дебіторська заборгованість, строк позовної давності якої минув і яка є безнадійною до стягнення, списується за результатами інвентаризації розрахунків на підставі рішення керівника установи з відображенням зміни результатів кошторису.

Безнадійна дебіторка обліковується на відповідному позабалансовому рахунку протягом трьох років із моменту списання для спостереження за можливістю її стягнення в разі змін майнового стану неплатоспроможних дебіторів.

В свою чергу втратить чинність наказ МОН України від 19.12.2006 р. № 834 «Про затвердження Порядку оформлення та надання матеріалів на списання дебіторської та кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув».

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі