Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.05.14
1244 0
Друкувати
Обране

Власть существенно усилила ответственность за коррупционные деяния, - Павел Петренко

Прийнятий антикорупційний закон істотно посилив відповідальність за корупційні діяння та став одним із найбільш революційних документів, який ухвалила Верховна Рада. Про це під час прес-конференції у Кабінеті Міністрів заявив Міністр юстиції України Павло Петренко, коментуючи ухвалення Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України».

«Цей документ стане поштовхом до боротьби з корупцією в Україні. Головне, щоб антикорупційний закон знайшов своє практичне застосування в органах влади та мав широку підтримку серед громадян», - наголосив Міністр.

За словами Павла Петренка, відповідний закон передбачає низку додаткових положень з посилення відповідальності за корупційні діяння у державному та приватному секторах.

«Раніше корупціонери обходилися протоколами про адміністративну відповідальність і лише сплачували штраф. Відтепер за всі корупційні правопорушення передбачена кримінальна відповідальність», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, законом введено зовнішній контроль за достовірністю даних, зазначених у деклараціях про майно та витрати.

«Декларації, що подаються державними службовцями, перевірятимуться податковими органами на відповідність реальним витратам і майновому стану особи та його сім’ї», - підкреслив Міністр юстиції.

Окрім того, Павло Петренко повідомив про введення адміністративної відповідальності за недостовірну інформацію, наведену у декларації.

«Пропозиція та обіцянка хабара також стали кримінальними злочинами. Для цього достатньо даних про корупційні домовленості. При цьому сам факт отримання хабара може бути не зафіксовано», - сказав Міністр.

За словами очільника Мін’юсту, закономтакож передбачено механізми конфіскації коштів, отриманих злочинним шляхом державними службовцями.

«Ще однією надзвичайно важливою новацією стало надання можливості нашим громадян повідомляти органи влади про корупцію в анонімному порядку. Дуже багато громадян не повідомляють про факти корупції, побоюючись подальшого тиску на них», - підкреслив Павло Петренко.

Окрім зазначеного, цей закон передбачає зобов’язання українськими банками надавати інформацію податковим органам щодо вказаних у декларації відомостей при проведенні їх перевірки. Водночас органи доходів і зборів та військові служби правопорядку позбавляються повноважень складання протоколів про адміністративні корупційні правопорушення.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі