Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.05.14
926 0
Друкувати
Обране

МОЗ: Чтобы преодолеть коррупцию, следует применять современные подходы к финансированию и кадровому обеспечению национальной медицины

Щоб подолати корупцію, варто застосовувати сучасні підходи до фінансування та кадрового забезпечення національної медицини. Про це повідомила заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя Лісневська під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

За її словами, основні заходи із запобігання корупційних проявів в сфері охорони здоров’я України базуються на конкретних діях із залучення громадського контролю та підвищення кваліфікаційного рівня працівників.

Зокрема, до складу номенклатурних комісій та постійних робочих груп МОЗ України, які визначають лікарські засоби та медичні вироби для державних закупівель, залучені представники пацієнтських та громадських організацій, фахових асоціацій. Найближчим часом планується розробити чіткі критерії відбору щодо включення представників громадськості до зазначених комісій та груп. Також в сфері державних закупівель вже нині проводиться технічна робота із впровадження відкритих електронних торгів, і найближчим часом планується проведення тестування цієї системи.

За словами Наталі Лісневської, технічні новації МОЗ України в боротьбі з корупційними проявами цим не обмежуються. Нині вже створюється технічне завдання для впровадження електронних реєстрів пацієнтів за відповідними захворюваннями. Це дасть можливість контролювати кількість лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються за державні кошти. В електронну площину також буде переведено й дозвільну систему, щоб підприємці могли отримати відповідні документи.

Особливу увагу заступник Міністра охорони здоров’я України приділила корупційним проявам серед медичних кадрів.

«Серед бюджетників медичні працівники отримують чи не найнижчу заробітну плату в Україні, але чому зарплата медика має залежати від так званого ліжкомісця? Варто докорінно змінювати систему фінансування медичних кадрів. Цьому сприятиме впровадження загальнодержавного обов’язкового медичного страхування, що дозволить лікарям отримувати достойну заробітну плату, а пацієнтам - якісну медичну допомогу», - констатувала Наталя Лісневська.

За її словами, впровадження медичного страхування також посилить фінансову базу закладів охорони здоров’я, які зможуть укладати договори із страховими компаніями, що також зменшить рівень хабарництва. Фахівці МОЗ України вже ведуть відповідні консультації зі страховими компаніями, профільними асоціаціями та громадськими організаціями, щоб протягом декількох місяців чітко виписати законодавство.

Щодо термінів впровадження загальнодержавного обов’язкового медичного страхування Наталя Лісневська пояснила журналістам, що зробити швидко, не значить – добре. "Про це свідчить досвід Росії, яка наспіх увела систему медичного страхування, а нині змушена від неї відмовитися, бо вона буквально провалилася, не знайшовши підтримки ні у лікарів, ні у пацієнтів. Тому ми маємо прийняти зважене рішення, яке б підійшло українцям».

Також для забезпечення прозорої роботи закладів охорони здоров’я і вільного розпорядження грошовими надходженнями, а саме спонсорськими грішми, інвестиціями, на переконання заступника Міністра охорони здоров’я України, закладам охорони здоров’я необхідно надати більше внормованих фінансових прав.

«Варто зрозуміти, що система Семашко вже не діє в українській медицині, тому ми будемо шукати сучасні підходи до фінансування та забезпечення національної сфери охорони здоров’я, і вже розроблені відповідні зміни до чинного законодавства, які найближчим часом будуть винесені до парламенту», - зазначила Наталя Лісневська.

Головним фактором у боротьбі із корупційними проявами на рівні центрального апарату МОЗ України заступник Міністра охорони здоров’я України вважає підвищення фахового потенціалу державних службовців та працівників відповідних державних служб і підприємств.

«Уряд України прийняв рішення скоротити кількість працівників і спрямував увагу на якість кадрового потенціалу та підвищення рівня оплати праці. Якщо на державну службу прийдуть висококваліфіковані працівники із високим рівнем мотивації та конкуренції – питання корупції відпаде саме собою. І ми вже рухаємося в цьому напрямку – в МОЗ України вже затверджена нова організаційна структура, яка дозволить оновити центральний апарат фаховими співробітниками», - зазначила Наталя Лісневська.

Під час брифінгу Наталя Лісневська також торкнулася питання референтного ціноутворення, що також дасть можливість знівелювати зловживання посадових осіб при оцінці цінових пропозицій при державних закупівлях. Вона повідомила, що відповідним рішення Уряду, яке нині перебуває на погодженні в центральних органах виконавчої влади, буде також регулюватися максимальна націнка на лікарські засоби й у ринковій аптечній мережі, що зменшить кількість зловживань на рівні постачання дистриб’юторами та в роздрібній торгівлі.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі