Минздрав: о применении норм приказа о штатных расписаниях учреждений здравоохранения

У березні 2014 року за результатами засідання Секції АМУ з питань охорони здоров'я АМУ направила звернення до Міністерства з проханням надати методичні роз’яснення щодо застосування норм наказу МОЗ від 23.02.2000 року №33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я» при формуванні штатних розписів у закладах охорони здоров'я.Міністерство охорони здоров'я проінформувало Асоціацію, що затверджені наказом МОЗ №33 штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я мають рекомендаційний характер.

У листі МОЗ зазначає, що згідно з пунктом 2 наказу, керівники закладів охорони здоров'я у разі виробничої необхідності мають право змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені штатними нормативами для даного закладу, за рахунок посад інших структурних підрозділів в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись лише в межах однієї категорії медичного (лікарі, середній медичний персонал, молодший медичний персонал), фармацевтичного персоналу, адміністративно-управлінського, крім заступників керівників, та господарсько-обслуговуючого персоналу.

Разом з тим, Міністерство наголошує, що у наказі є норми, виконання яких є обов'язковим. Так, не допускається введення посад таких найменувань, що не передбачені чинними штатними нормативами лікувально-профілактичних закладів, а для лікарського персоналу, крім того, діючою номенклатурою лікарських посад, яка затверджена наказом МОЗ України від 28.10.2002 №385. Не допускається також використання не за призначенням посад, які вводяться в залежності від обсягу робіт.

У разі організації закладів (структурних підрозділів), для яких не передбачені штатні нормативи цим наказом, штати затверджуються з дозволу Міністерства охорони здоров'я України (пункт 3 наказу).

Штатна чисельність працівників, яка підлягає затвердженню за штатним розписом, повинна бутиприведена у відповідність з визначеним фондом оплати праці, доведеним у бюджетних призначеннях на оплату праці, у порядку, встановленому пунктом 28 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі