247 0

Как индексировать стипендию студента - чернобыльца?

Мінсоцполітики України в листі від 09.04.2014 р. № 49/10/136-14 розглянуло питання щодо індексації стипендій. 

Так, п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення визначено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів, зокрема стипендій.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Якщо студент, який має статус особи, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримує мінімальну ординарну (звичайну) академічну стипендію та додаткову соціальну стипендію, то його загальний дохід підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.

У вересні 2012 року відбулося підвищення грошового доходу студента за рахунок підвищення мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії, але сума підвищення не перевищила суму індексації, тому мало бути здійснено підвищення стипендії та додано суму індексації з урахуванням суми підвищення.

Визначена сума індексації фіксується і виплачується студенту до наступного підвищення стипендії, при якому сума підвищення перевищить фіксовану суму індексації.

Зважаючи на те, що мінімальна ординарна (звичайна) академічна стипендія підвищувалась, а додаткова соціальна стипендія не змінювалась, то, на нашу думку, фіксована сума індексації має виплачуватись за рахунок джерел, з яких сплачується соціальна стипендія.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)