Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.05.14
1179 0
Друкувати
Обране

Минздрав работает над бесперебойным обеспечением лекарствами в рамках государственных целевых программ

Міністерство охорони здоров’я вживає заходів із метою безперервного забезпечення закладів охорони здоров’я лікарськими засобами, виробами медичного призначення, імунобіологічними препаратами. Про це Перший заступник Міністра охорони здоров’я Руслан Салютін сказав 20 травня 2014 року під час брифінгу «Стан державних закупівель лікарських засобів на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру у 2014 році».
За його словами, в 2014 році тендерні закупівлі ліків та виробів медичного призначення пройдуть абсолютно прозоро і відкрито. «Найближчим часом відбудеться засідання тендерних комітетів. Вже підготовлено інформацію про предмет закупівлі на загальну суму понад 674 мільйони гривень. Ми плануємо піти за скороченою процедурою і розраховуємо, на те, що на початку липня вдасться здійснити перші поставки в регіони», - сказав він.

Станом на 19 травня 2014 року МОЗ України розроблено номенклатури лікарських засобів, медичних виробів, зібрано та узагальнено інформацію щодо заявок (потреби) у лікарських засобах і виробах медичного призначення у межах передбачених бюджетних асигнувань, підготовлено проекти Інформацій про предмет закупівлі (технічне завдання) на 1457,73 млн. грн.

Руслан Салютін наголосив, що до складу Постійних робочих груп, які розробляють номенклатуру, ввійшли представники громадських пацієнтських організацій, що сприятиме більшій публічності державних закупівель (наказ МОЗ України від 11.04.2014 № 262). За його словами, участь громадськості у процесі держзакупівель надзвичайно важлива.

Водночас продовжуються поставки (виконання договорів) за закупівлями минулого року. Це дозволяє зберегти безперервність схем лікування хворих.

Постачальникам було запропоновано продовжити дію минулорічних договорів у межах 20% за найбільш соціально важливими напрямами забезпечення. МОЗ України було укладено додаткові угоди до договорів минулого року у межах 20% на 16,4 млн. грн.

Перший заступник Міністра також повідомив, що Міністерство охорони здоров’я звернулося до Кабінету Міністрів України з проханням розглянути можливість виділення додаткових коштів для забезпечення централізованих закупівель за головними державними програмами. Руслан Салютін підкреслив, що державним бюджетом Міністерству на 2014 рік виділено понад два мільярди гривень, проте у зв'язку з девальвацією національної валюти, цих коштів недостатньо для покриття всіх витрат.

Довідка

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» МОЗ України передбачено фінансування на виконання бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру» у сумі 2 178 778,4 тис. грн., з них на централізовану закупівлю лікарських засобів і виробів медичного призначення передбачено 2 160 362,33 тис. грн.


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі