Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.05.14
1114 0
Друкувати
Обране

Миндоходов: о размере арендной платы за земельные участки государственной и коммунальной собственности

Міндоходівці в Базі Знань нагадують, що розмір та умови внесення орендної плати за земельну ділянку встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки (пп. 288.5.1 ПКУ).

Згідно з пп. 288.5.2 ПКУ річна сума орендної плати, яка встановлена у договорі оренди, не може перевищувати:

— для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), — 3% нормативної грошової оцінки;

— для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів, — чотирикратний розмір земельного податку;

— для інших земельних ділянок, наданих в оренду, — 12% нормативної грошової оцінки.

При цьому розмір орендної плати може бути більшим граничного розміру орендної плати, ніж зазначений вище, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

Контролери роз'яснили, що вказані норми встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки. При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж 3% нормативної грошової оцінки, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки.

ТакожвМіндоходів зазначили, що на офіційному веб-сайті Державного агентства земельних ресурсів України (www.land.gov.ua) у 2013 році в Україні на 100 % завершено проведення нормативної грошової оцінки земель усіх населених пунктів.

За інформацією щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки необхідно звертатися до територіальних органів Держземагенства України за місцезнаходженням земельних ділянок.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі