271 0

Работник заболел в первый день работы: как рассчитать среднюю зарплату?

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 07.02.2014 р. № 04-29-336 торкнулася питання, щодо порядку обчислення середньої заробітної плати.

Так, п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у п. 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.

В свою чергу у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до п. 10 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30,44), а за один робочий день (годину) — на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).

В Фонді роз'яснили, що оскільки у застрахованої особи, що захворіла у перший день роботи, відсутній розрахунковий період, то визначити обґрунтовану середньомісячну кількість робочих днів (годин) можливо шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на дванадцять місяців.




загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)