Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.05.14
848 0
Друкувати
Обране

АГУ поддерживает предложение Минсоцполитики по изменению порядка оплаты общественных работ

27 травня 2014 року на засіданні Уряду обговорюється законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо оптимізації видатків бюджету на соціальний захист населення від безробіття». Проектом передбачається зміна порядку фінансування громадських робіт, а саме, виключення пропорційної оплати.

Проблема із оплатою громадських робіт виникла після прийняття Закону України «Про зайнятість населення» у липні 2012 року. Відповідно до нових норм, фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду пропорційно рівними частинами у разі участі в таких роботах зареєстрованих безробітних. Однак, враховуючи складний стан місцевих бюджетів, кошти на фінансування громадських робіт фактично не виділялись, що призвело до погіршення соціального захисту безробітних.

Асоціація міст України неодноразово зверталася до профільних Комітетів з пропозицією змінити порядок фінансування громадських робіт та висловлювала підтримку законопроектам, які були направлені на вирішення цієї проблеми.

АМУ вважає, що ухвалення сьогодні змін до закону «Про зайнятість населення» сприятиме вирішенню проблеми безробіття та тимчасово надасть роботу для безробітних. За інформацією Мінсоцполітики у зв’язку з прийняттям нової редакції Закону України «Про зайнятість населення» внаслідок зміни джерела фінансування (запровадження паритетного фінансування за рахунок коштів Фонду та місцевих бюджетів) значно зменшилася кількість безробітних, які приймали участь у громадських роботах.

За даними Державної служби зайнятості України кількість залучених незайнятих осіб до громадських робіт раніше постійно зростала. Так у 2009 році до громадських оплачуваних робіт було залучено 241, 8 тис.осіб, у 2010 році – 319,4 тис.осіб, у 2011 році – 364,8 тис. осіб, у 2012 році – 223,3 тис. осіб. Але у 2013 році після запровадження нового механізму фінансування кількість осіб, залучених до громадських робіт впала вдвічі (порівняно із 2012 роком) і склала всього 85,7 тис. осіб.

Окрім, врегулювання проблеми оплати громадських робіт на рівні закону, Мінсоцполітики розробило проект змін до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру».

Змінами до постанови пропонується здійснювати оплату громадських робіт за рахунок коштів Фонду у випадку коли організаторами таких робіт є:
- підприємства, установи, організації державної та комунальної форм власності;
- громадські організації, які проводять діяльність у сфері соціального захисту або охорони здоров’я;
- соціальні служби, які здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України «Про соціальні послуги».

Пропоновані зміни щодо порядку фінансування будуть діяти до 31 грудня 2014 року.

За попередніми розрахунками, зміни механізмів фінансування сприятимуть тимчасовому залученню безробітних до робіт, а також сприятимуть тимчасовій зайнятості близько 45 тисяч осіб.

Отже, Асоціація висловлює підтримку Мінсоцоплітики щодо розроблених змін до постанови Кабінету Міністрів України. Однак, з метою підтримки подальшого соціального захисту безробітних, АМУ пропонує встановити необмежений термін дії змін до постанови щодо джерел фінансування громадських робіт, які організовуються комунальними підприємствами, громадськими організаціями, що проводять діяльність у сфері соціального захисту або охорони здоров’я.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі