Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.05.14
1140 0
Друкувати
Обране

Минфин: о финансировании образования в соответствии с новым законопроектом о совершенствовании социальной политики

Мінфін в листі від 15.05.2014 р. № 31-07110-05-3/11537 розглянуло листа Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)» (реєстраційний №4648).

1. В Мінфіні відповіли, що у законопроекті не передбачено закриття шкіл у сільській місцевості. Питання створення і ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів врегульовані Законом України «Про загальну середню освіту».

2. Щодо внесення змін до Законів України «Про загальну середню освіту» (статті 2—3 проекту Закону).Відповідно до ст. 2 проекту Закону зміни передбачають встановлення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками у граничному розмірі.

Статтею 3 проекту Закону зміни передбачають встановлення доплат за завідування майстернями, навчальними кабінетами, відділами, відділеннями, лабораторіями, куточками живої природи, дендропарками, зимовим садом, завідування паспортизованими музеями, завідування навчально-дослідними ділянками, теплицями у граничному розмірі. Розмір доплати встановлюватиметься керівником навчального закладу (установи) у межах фонду оплати праці.

Таким чином, перераховані вище надбавки не відміняються, а будуть встановлюватися у будь-якому розмірі у межах встановленого граничного розміру.

3. Щодо запровадження плати за одержання учнями документа про позашкільну освіту (ст. 3 проекту Закону) в Мінфіні роз'яснили, що відповідно до постанови КМУ від 30.11.2011 р. № 309 за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюється виготовлення свідоцтв про базову загальну середню освіту, атестатів про повну загальну середню освіту та бланків додатків до свідоцтва про базову загальну середню освіту та додатків до атестата про повну загальну середню освіту,свідоцтв про закінчення спеціальної загальноосвітньої школи (для дітей, що мають вади у фізичному чи розумовому розвитку), бланків похвальних листів «За високі досягнення у навчанні» та похвальних грамот «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів», золотих медалей «За високі досягнення у навчанні», срібних медалей «За досягнення у навчанні» для осіб, які навчалися за кошти державного та місцевих бюджетів у загальноосвітніх та професійно- технічних навчальних закладах. Виготовлення інших документів про освіту за рахунок бюджетних коштів не передбачено.

4. Щодо скасування норми стосовно фінансування за рахунок видатків Державного бюджету України підготовки фахівців з вищою освітою за напрямами і спеціальностями відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів у вищих навчальних закладах державної форми власності, яке здійснюється у обсягах, необхідних для забезпечення на кожні десять тисяч населення навчання не менше як ста студентів у вищих навчальних закладах першого і другого рівнів акредитації та ста вісімдесяти студентів у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації Мінфін доповів наступне.

Вказана норма вилучається, як така, що суперечить статтям 95 та 116 Конституції України.

5. Щодо внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (ст. 6 проекту Закону) та Кодексу законів про працю України (ст. 32 проекту Закону).

Відповідно до ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» підприємства, установи, організації зобов’язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-'масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в бюджетній сфері в розмірі не менше 0,3% фонду оплати праці.

Відповідно до ст. 6 проекту Закону зміни передбачають відрахування коштів на вказану мету у обсязі не менше ніж 0,1% фонду оплати праці.

В Мінфіні зазначили, що установи та організації всіх форм власності мають вирішувати питання щодо розміру та порядку відрахувань первинній профспілковій організації на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу при укладанні колективних договорів та угод.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі