Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.06.14
1149 0
Друкувати
Обране

Заседание Коллегии МОН: вступительная кампания 2014

29 травня 2014 року в Міністерстві освіти і науки відбулося чергове щомісячне засідання Колегії МОН, друге в оновленому складі.

Засідання пройшло під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Квіта. Участь у роботі заходу взяли заступник Міністра Павло Полянський, Голова парламентського комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич, члени Колегії. Ще до початку розгляду запланованих питань Міністр закликав присутніх на зібранні надавати свої пропозиції, які потребують розгляду і обговорення на засіданнях Колегії.

На порядку денному засідання Колегії сім питань, серед яких ключовим є перше – про стан підготовки до проведення вступної кампанії 2014 року. Зокрема, було повідомлено, що у руслі удосконалення Умов прийому до українських ВНЗ, вже в цьогорічних умовах з’явилося багато нового.

Що стосується формування та розподілу державного замовлення ВНЗ, то, цього року воно зазнало незначних змін у порівнянні з минулорічним. Так, оновлено склад конкурсної комісії з відбору виконавців державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2014 році у кількості 47 осіб, яких згруповано у 7 підкомісій.

При цьому Міністр Сергій Квіт зазначив, що всі відомості щодо державного замовлення неодмінно будуть розміщені на сайтах МОН, системи «Конкурс» та вищих навчальних закладів для вільного доступу.

Членами Колегії порушувалася низка питань щодо організації та нововведень вступної кампанії до ВНЗ у цьому році. Зокрема, стосовно конкурсної комісії з відбору виконавців держзамовлення; визначення вступником пріоритетності кожного напряму підготовки, на який він подає документи; здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра на основі бакалавра з іншої галузі знань (перехресний вступ) та багато інших.

Щодо перехресного вступу, тобув виданий лист Міністерства, яким дозволено у цьому році вищим навчальним закладам, як експеримент, його проводити.

На засіданні Колегії були розглянуті й інші питання порядку денного, серед них – про визначення кандидатів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, на здобуття стипендій імені Тараса Шевченка, про критерії і процедури відбору та висунення підручників на здобуття Державних премій України в галузі науки і техніки; про надання грифів Міністерства освіти і науки України навчальній літературі для шкіл та садочків; про видання підручників і навчальних посібників для спеціальних ЗНЗ для дітей з особливими освітніми потребами у 2014 році, про підсумки Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, проведеного у минулому році.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі