Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.06.14
1562 0
Друкувати
Обране

Миндоходов: о начислении ЕСВ приемным родителям, которые не работают

Міндоходів в листі від 14.05.2014 р. № 10940/7/99-99-17-03-01-17 торкнулося питання щодо нарахування та сплати ЄСВ батькам-вихователям та прийомним батькам, які отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, та які не працюють і отримують пенсію за віком.

Так платниками ЄСВ визначено батьків - вихователів дитячих будинків сімейного типу, прийомних батьків, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства. При цьому такі особи звільняються від сплати ЄСВ із сум отриманих ними грошового забезпечення, допомоги або компенсації.

В свою чергу ЄСВ за вказаних вище осіб (у разі, коли вони не працюють), нараховується на суму грошового забезпечення базовий звітний період у розмірі не менше мінімального страхового внеску за кожну особу, встановленого законом. Виняток — випадки, коли таким особам одночасно нараховується ЄСВ як особам, зазначеним у підпунктах 1, 2 або 3 пункту 1 Порядку нарахування та сплати ЄСВ за деякі категорії застрахованих осіб.

У разі коли період, за який нараховується ЄСВ становить менш як один календарний місяць, ЄСВ розраховується у розмірі, пропорційному до кількості календарних днів місяця, за який сплачуються такі внески.

Податківці зазначили, що обчислення ЄСВ для батьків-вихователів та прийомних батьків провадиться районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення. Сплата ЄСВ за них здійснюється шляхом перерахування відповідних сум з рахунків платників на рахунки територіальних органів доходів і зборів за їх місцезнаходженням за рахунок коштів, з яких виплачується грошове забезпечення.

Сплата ЄСВ для таких осіб припиняється з дати їх працевлаштування або настання непрацездатності.

В листі також зазначено, що непрацездатна особа також має джерело існування шляхом виплати такій особі державою пенсійного забезпечення.

Враховуючи це податківці зазначили, що якщо батьки - вихователі дитячих будинків сімейноготипу, прийомні батьки починають отримувати будь-який із видів пенсійних виплат, сплата ЄСВ припиняється з дати настання непрацездатності.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі