Нашi сайти:
623 0
Друкувати
Обране

Миндоходов: о нюансах расчета арендной платы за земельные участки госсобственности

Міндоходівці в Базі Знань відповіли на питання: як розраховується орендна плата за земельні ділянки державної та/або комунальної власності, якщо у договорі оренди окремим пунктом зазначено, що орендна плата визначається з урахуванням індексів інфляції?Так, в колонці 4 податкової декларації з плати за землю зазначається нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки або одиниці площі ріллі по АР Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року (п. 289.2 ст. 289 ПКУ).

Таким чином податківці зазначають, що для розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності застосовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням щорічного коефіцієнта індексації.

Разом з цим, якщо у договорі оренди окремим пунктом зазначено, що орендна плата визначається з урахуванням індексів інфляції, орендарю необхідно звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування (сільської, селищної, міської ради) або органу виконавчої влади, з яким укладено договір оренди землі, щодо перегляду умов договору оренди відповідно до вимог чинного законодавства України.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі