Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.06.14
1199 0
Друкувати
Обране

К собственным полномочиям исполнительных органов предлагается отнести учет и инвентаризацию недвижимости

5 червня 2014 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону "Про внесення змін до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо обліку та технічної інвентаризації” (№2371).

Проектом пропонується включити до переліку власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад повноваження щодо обліку об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності, виключивши при цьому такі повноваження з числа делегованих. Крім цього, до власних повноважень вказаних виконавчих органів планується також додати і повноваження з проведення технічної інвентаризації зазначених об‘єктів.

Включення повноважень з обліку та технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна до переліку самоврядних, надасть можливість територіальним громадам та сформованим ними органам місцевого самоврядування, ефективніше реалізовувати свої повноваження щодо самостійного вирішення питань місцевого значення. Зокрема, щодо управління місцевим господарством, планування розвитку територій, сприяння проведенню операцій з нерухомістю, інвестиційній діяльності.

Запропоноване законопроектом врегулювання питання одноголосно підтримується органами місцевого самоврядування всіх рівнів з усіх регіонів України, їх провідними всеукраїнськими асоціаціями, експертами, фахівцями-практиками бюро технічної інвентаризації. Вони наголошують, що система обліку і технічної інвентаризації фізичних параметрів нерухомості насправді існує вже більше 80-ти років і є документальною основою для забезпечення здійснення багатьох відповідних повноважень місцевих рад та їх виконкомів (утримання житлового і нежитлового фонду, шляхів та інженерних мереж, об’єктів транспорту, газо-, енерго- та водопостачання, планування забудови населених пунктів, розвитку територій, будівельних та ремонтних робіт, в т.ч. аварійних тощо). Тому в жодному разі не йдеться про якусь додаткову чи дублюючу систему до державної системи реєстрації прав, оскільки остання відображає лише юридичний, а не інженерний аспект відомостей про нерухомість.

Окрім того, збереження системи обліку та технічної інвентаризації у якості власних повноважень виконкомів місцевих рад не лише не призведе до додаткових видатків місцевих бюджетів, а навпаки, дозволить уникнути мільярдних втрат надходжень саме до другого кошику доходів, які можна було б спрямувати на виконання найнеобхідніших місцевих програм.

Асоціація міст України підтримує законопроект №2371.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі