Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.06.14
1154 0
Друкувати
Обране

Налоговики: о регистрации профсоюзов плательщиками НДС

ДПС в листі від 26.11.2012 р. № 6016/0/61-12/15-3115 торкнулася питання щодо реєстрації платниками ПДВ профспілкових організацій, які надають членам професійних спілок та членам їхніх сімей путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок в обсягах понад 300000 гривень протягом останніх 12 календарних місяців.

Податківці нагадали, що професійна спілка (профспілка) — добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання), а члени профспілки – це особи, що входять до складу профспілки, визнають її статут та сплачують членські внески.

Виконуючи свої статутні функції, профспілкова організація направляє члена профспілки на відпочинок, оздоровлення та лікування, надаючи путівку за ціною, не вищою ціни придбання таких путівок. При цьому, право власності на путівку не передається її отримувачу (члену профспілки), а залишається за профспілковою організацією. Він не набуває права на розпорядження як власник (не має права путівку продати або подарувати). Отримувач путівки повинен підтвердити її використання ним особисто за цільовим призначенням, надавши зворотний талон про використання.

Податківці роз'яснили, що направлення профспілковою організацією членів профспілки на відпочинок, оздоровлення та лікування не є операцією з постачання.

 Таким чином, направлення профспілковими організаціями членів професійної спілки та членів їх сімей на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України не впливає на визначення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі