Нашi сайти:

Путевки от ФСС по ВПТ: когда облагать НДС а когда нет?

Міндоходів в листі від 26.05.2014 р. № 9358/6/99-99-19-03-02-15 торкнулося питання щодо обкладення ПДВ вартості путівок від ФСС з ТВП.



Контролери нагадують, що згідно пп. 3.3 п. 3 р. III Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, путівки, отримані страхувальниками, лікувально-профілактичними закладами, обліковуються ними на позабалансовому рахунку з обов'язковим веденням журналу обліку путівок до санаторно-курортних закладів за формою Ф13-ФСС з ТВП згідно з додатком 3 до Порядку.

Рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія із соціального страхування підприємства із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на підставі особистої заяви працівника підприємства. Відповідно до рішення комісії підприємство видає працівнику отриману від Фонду путівку до санаторію. При цьому придбання путівки на санаторно-курортне лікування підприємством у Фонду не здійснюється, а лише відбувається передача путівки працівнику.

Отже, якщо путівка для санаторно-курортного лікування надається працівнику за рахунок коштів Фонду, то в податковому обліку підприємства-роботодавця операції з отримання такої путівки від Фонду та з її передачі працівнику не відображаються (незалежно від того, кому надається путівка — дорослому, дитині, інваліду чи дорослому із дитиною).

Якщо путівка для санаторно-курортного лікування співробітника підприємства та членів його сім'ї придбана за рахунок коштів підприємства-роботодавця, то при придбанні такої путівки підприємство-роботодавець матиме право на податковий кредит з ПДВ, а при постачанні путівки співробітнику має нарахувати податкове зобов'язання, виходячи з договірної вартості путівки (п. 188.1 ст. 188, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України). Виключенням є постачання придбаних за рахунок коштів підприємства путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей (фізичних осіб віком до 18 років), інвалідів, дітей-інвалідів. У цьому разі такі операції відповідно до пп. 197.1.6 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі