Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
751 0
Друкувати
Обране

Обнародован проект Концепции реформирования налоговой системы

Сьогодні в Україні продовжується реформування податкової системи України, зокрема, шляхом внесення змін до діючого податкового законодавства. Також відбувається новий виток в податковому реформуванні - це розробка проекту Концепції подальшого реформування податкового законодавства, у зв’язку з чим, Урядом утворено робочі групи з податкового реформування при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, Міністерстві доходів і зборів України та Міністерстві фінансів України, до яких включено представників Профспілкової сторони.Мінекономрозвитку оприлюднило проект Концепції реформування податкової політики (додається), яким передбачається здійснити шляхом: побудови партнерських взаємовідносин між податковими органами і платниками; гармонізації бухгалтерського та податкового обліку; спрощення податкової системи; стимулювання заінтересованості органів місцевого самоврядування в економічному розвитку регіонів через спрямування частини загальнодержавних податків і зборів до місцевих бюджетів.

Також, оприлюднений проект Концепції містить ряд пропозицій стосовно:

Зміни системи ПДВ:
—​ запровадження диференційованої ставки ПДВ, що полягає у зменшенні ставки при здійсненні розрахунків між платниками ПДВ до 7%, а при реалізації неплатниками ПДВ до 17%;
—​ встановлення чітких термінів для відшкодування ПДВ;
—​ відкриття окремих рахунків для розрахунків по ПДВ.

Зміни системи збирання єдиного соціального внеску:
—​ об’єднання всіх фондів соціального страхування в єдиний фонд;
—​ скорочення єдиного соціального внеску з 36,77% до 18% на перехідний період тривалістю півроку для тих платників, які збільшать фонд оплати в два рази.

Урядові наміри з реформування системи оподаткування свідчать, що поза увагою держави залишається питання скорочення гігантського розриву між доходами багатих та бідних громадян, що, на думку профспілок, є наслідком, насамперед, несправедливої податкової системи. За оцінками міжнародних організацій Україна виявилася на найгірших позиціях міждержавних рейтингів по бідності і соціальної нерівності. Згідно досліджень ООН за межею бідності в Україні перебуває майже чверть населення.

Профспілки вважають, що Україні потрібна нова ефективна система оподаткування доходів, яка зупинила б наростання соціальної нерівності серед населення та забезпечила справедливий перерозподіл суспільних благ.

У зв’язку з чим, до зазначеного проекту Концепції профспілками готуються пропозиції та зауваження, які б сприяли забезпеченню принципу соціальної справедливості.

У разі наявності зауважень та пропозицій до зазначеного проекту Концепції, просимо до 1 серпня 2014 року надсилати їх на адресу: anel@fpsu.org.ua.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд