Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.05.23
1535 0
Друкувати
Обране

8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом, 9 травня - День Європи

Президент України В. Зеленський видав Указ № 266/2023 про святкування 9 травня - Дня Європи спільно з державами Європейського Союзу (раніше відзначався у третю суботу травня).

Також на сайті  ВРУ зареєстровано Президентській  законопроект № 9278 "Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років".

Законопроектом пропонується встановити День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років, який відзначати щороку 8 травня. 

Цим документом вносяться відповідні зміни до статті 73 КЗпП, а також до Закону України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років".

Як зазначено у пояснювальній записці, "у європейських державах ця перемога щороку відзначається 8 травня в день капітуляції нацистської Німеччини – вшануванням пам’яті полеглих у Другій світовій війні. З огляду на зазначене та з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня".

Якщо Парламент прийме цей законодавчий акт, він набере чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі