Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.11.19
6389 0
Друкувати
Обране

День бухгалтера. Історія та цікаві факти про свято

Фахівці відзначають професійне свято — Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day) щороку 10 листопада. Про історію свята розповідає nv.ua.

Це свято часто називають Днем бухгалтера (Accountant's Day). Необхідність введення міжнародного свята обговорювалася неодноразово, незважаючи на те, що в багатьох країнах встановлено національне свято бухгалтерів.

День бухгалтера: історія свята

Коли день бухгалтера? Вибору дати свята послужила подія кінця 15 століття - 10 листопада 1494 року в Венеції була опублікована книга Луки Пачіолі Все про арифметику, геометрію і пропорції (Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita). У ній автор спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав книги називалася Про рахунки та інші записи і містила докладний виклад бухгалтерської справи Венеції. Тому 10 листопада стало відправною точкою для святкування Міжнародного дня бухгалтера.

День бухгалтера в Україні

18 червня в 2004 році була затверджена дата святкування Дня бухгалтера України - 16 липня. Незадовго до цього, в 1999 році, якраз з 16 липня, закон Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні став чинним. Тому українські бухгалтери відзначають професійне свято кілька разів на рік.

День бухгалтера: традиції

У багатьох компаніях привітання бухгалтерів стало доброю традицією. Наприклад, в США роботу кращих фахівців обов'язково заохочують грошовою премією або цінним подарунком. У різних компаніях часто дарують бухгалтерам тематичні сувеніри, організовують фуршети.

Цікаві факти про бухгалтерів

1. Як свідчить історичний факт, першою посадовою особою, яка одержала звання бухгалтера, був Христофор Штехер - діловод Инсбрукської рахункової палати. До цього представників даної професії називали писарями.

2. На сьогодні співвідношення жінок і чоловіків в бухгалтерській професії - приблизно 80% на 20% на користь жінок.

3. Через помилки і неточності податкового законодавства США в період з 1998 по 2005 рік дві третини американських і 68% іноземних компаній, що працюють в США, взагалі не сплачували жодних податків - причому абсолютно офіційно і легально.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×