Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.11.23
1432 1
Друкувати
Обране

Денис Шмигаль: Реформа шкільного харчування буде частиною відновлення України

Уряд ухвалив Стратегію реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року. У межах її реалізації Уряд зараз має чотири стратегічні цілі. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації Стратегії реформи шкільного харчування, що відбулася за участі першої леді Олени Зеленської 13 листопада.

«Перша — забезпечити фінансовий ресурс. Це активна участь громад у фінансуванні та допомога держави у вигляді субвенцій. Зокрема, в державному бюджеті на 2024 рік передбачено 1,5 млрд грн на модернізацію шкільних їдалень. Друга ціль — відновити харчоблоки з використанням новітніх технологій та принципів системи управління безпечністю харчування», — сказав Денис Шмигаль.

Третя стратегічна ціль, за словами очільника Уряду, це забезпечити громади та школи кадрами для організації харчування. Прем’єр-міністр наголосив, що ключовими тут будуть конкурентна зарплата, державне замовлення, підвищення кваліфікації, цифровізація.

«Четверта стратегічна ціль — впровадити якісне меню та стимулювати свідомий вибір дітьми продуктів, корисних для здоров’я. Крім відповідних рекомендацій, це ще й потужна просвітницька кампанія серед дітей та батьків про здорове харчування», — зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що мета держави — забезпечити різноманітне, збалансоване і якісне харчування в школах і дошкільних закладах. 

«Стратегія реформи — це путівник, карта, підкажчик, навігатор у впровадженні реформи. До роботи над нею долучилися як профільні міністерства й державні структури, так і представники наших партнерів, активісти. Так реформа по-своєму об’єднала цілу країну та її громадський і урядовий сектори. Будь-яка реформа — це колективна справа й колективна відповідальність», — зазначила перша леді Олена Зеленська.

Прем’єр-міністр наголосив, що реформа шкільного харчування буде частиною відновлення України.

«Тут — як і в багатьох інших секторах — мусимо відбудувати краще, ніж було. Проекти нового будівництва чи відбудови шкіл та садочків повинні включати в себе стандарти якості шкільного харчування», — підкреслив Глава Уряду.

Як повідомив Денис Шмигаль, Стратегія буде реалізована у два етапи. Перший етап завершиться наприкінці наступного року. Він закликав усіх відповідальних включатися в роботу, зокрема громади, адже від них, за його словами, залежатиме виконання практичних кроків.

Джерело:
КМУ
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Лєна
15.11.2023
В містечках харчування по Клопотенку- це жах.. Як варили горохову кашу дітям, печінку так і подають. Батьків не запрошують на обговорення меню, хоча більшість дітей харчується 100% за батьківські кошти(((
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі