Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.07.19
6703 6
Друкувати
Обране

Держпраці оновлять, а інспекторам повернуть їх право на перевірки в будь-який час

Головне управління Держпраці у Харківській області на власному сайті (www.kh.dsp.gov.ua) повідомило, що з 2020 року на роботодавців чекають суттєві зміни в законодавстві про працю. Їх уже оформили у законопроекті «Про безпеку праці та здоров’я працівників». Документ напрацьовують спільно Уряд та профспілки. Перше засідання робочої групи, яка розглянула і опрацювала первинну редакцію зазначеного законопроекту, відбулося 04.07.2019 р.

Основні положення законопроекту направлені на охорону праці. Але разом із ними внесуть й зміни до КЗпП.

Вони стосуються, зокрема, повноважень Держпраці та інспекторів праці.

Наведемо декілька із цікавих норм, котрі хочуть прописати в КЗпП:

1. Центральні та місцеві органи виконавчої влади, ОМС здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у їх функціональному підпорядкуванні. Виняток — органи доходів і зборів, які мають право контролювати на всіх підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування додержання податкового законодавства при нарахуванні та виплаті всіх сум, що належать працівникам.

2. Оновлять Держпраці і, як наслідок, з’явиться центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки праці та здоров’я працівників.

3. Визначать і основні права інспекторів праці:

• безперешкодно, без попереднього повідомлення в будь-який час відвідувати виробничі, службові та адміністративні приміщення юридичних осіб незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичних осіб, які використовують найману працю, а також робочі місця працівників, розташовані поза цими приміщеннями, для проведення інспекційних відвідувань з питань, що належать до їх компетенції;

• доступу до будинків, приміщень, споруд та інших об’єктів, у яких перебувають фізичні особи, стосовно яких є достатньо підстав вважати, що вони виконують трудові обов’язки, або до них застосовується примусова праця;

• ознайомлюватися з оригіналами та отримувати копії нормативних актів роботодавця, колективних угод, колективних або трудових договорів, відомостей, книг, реєстрів та інших документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, що використовуються роботодавцем з питань, віднесених до компетенції інспектора праці.

4. Заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю здійснюватимуть у формі інспекційних відвідувань та/або невиїзних інспектувань.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ЛИПЕНЬ, 2019/№ 28

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
Вадим
22.07.2019
Ще інспекторам держпраці видайте шкірянки та нагани для більш ефективної та швидкої ліквідації тіньової зайнятості.
Аня Вадим
23.07.2019
++++ и черный воронок с мигалкой (пробки...)
Олена
23.07.2019
Это все бла-бла. Кто платит зарплату, тот и дальше будет платить.А вот пусть дадут полномочия инспекции бдить за невыплатою зарплаты у частников.У меня сестра приехала с Европы, где работала бухгалтером. Она в щоці, что могут частники не платить работникам зарплату или в конвертах. За это у них такие "драконовские" санкции, что можно сразу закрываться. У нас пока только этим грозят, а как была зарплата в тени, так и осталась.
Павло І
23.07.2019
Тепер буде круто бути не даїшником, а інспектором з праці!!!
Оксана
24.07.2019
Что значит "доступу до будинків, приміщень, споруд та інших об’єктів, у яких перебувають фізичні особи" - а как же неприкосновенность частной собственности? Уже и в дома врываться будут?
Ольга
24.07.2019
Буде орган куди працівник може звернутись для встановлення та захисту своїх прав. Бо зараз відношення керівника відображається на зарплаті та на умовах праці. Хоче переводить , хоче премію бере лише собі, хоче відправляє на роботи які у тебе не у посадових обовязках і т.д.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі