Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.06.20
52839 0
Друкувати
Обране

«Карантинна» підтримка платників податків триває

Нашвидку переглядаючи текст Закону № 591*, можна подумати, що необхідність прийняття цього документа викликана лише продовженням карантину. Адже після того, як планована дата його завершення змістилася з 22 травня на 22 червня, потрібно було відновити й періоди дії «карантинних» норм. Проте це ще не всі сюрпризи Закону № 591. Про найцікавіші «оплатні» зміни поговоримо далі.


Кравченко Дар’я, експерт з питань оплати праці

ОПЛАТА ПРАЦІ ЧЕРВЕНЬ, 2020/№ 11

 

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 13.05.2020 р. № 591-IX.

Доплати медикам

Наші читачі пам’ятають, що на період карантину Кабмін своєю постановою від 24.04.2020 р. № 331 установив додаткові доплати медпрацівникам у розмірі до 300 %. Але завдяки Закону № 591 (набув чинності 29.05.2020 р.), суми ПДФО, утримані з таких нарахованих (за періоди з 1 по 31 травня і з 1 по 30 червня 2020 року) доходів медичним та іншим працівникам охорони здоров’я, задіяним у боротьбі з коронавірусом (згідно з переліком МОЗ), будуть компенсовані з держбюджету. Проте порядок виплати такої грошової компенсації ще повинен затвердити Кабмін.

ЄСВ-зміни

Для всіх платників ЄСВ Закон № 591 продовжив строк дії «карантинних» норм.

Зверніть увагу: тепер такі норми діють по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабміном (на сьогодні — по 30.06.2020 р.).

Тобто до цього моменту:

• не застосовуються штрафні санкції за ЄСВ-порушення, вчинені щодо періодів з 1 березня, включаючи несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується внесок, несвоєчасне подання ЄСВ-звітності (п. 911.1 Закону про ЄСВ);

• не нараховується пеня платникам ЄСВ (п. 911.2 Закону про ЄСВ);

• продовжує діяти мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення і сплати ЄСВ (п. 912 Закону про ЄСВ);

• призупиняються документальні перевірки правильності нарахування, обчислення і сплати ЄСВ, які були розпочаті до 18 березня 2020 року й так і не були завершені.

Приємна несподіванка очікує в Законі № 591 ФОП (у тому числі на єдиному податку), незалежних професіоналів, а також членів фермерського господарства. Річ у тому, що:

• такі особи звільняються від нарахування, обчислення і сплати ЄСВ, у частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню і сплаті такими особами за себе, причому за періоди не лише з 1 березня по 30 квітня, але й з 1 по 31 травня 2020 року (п. 91розд. VIII Закону про ЄСВ);

• періоди (березень, квітень, а тепер і травень 2020 року), за які такі особи не платили страхові внески, включаються до їх страхового стажу (незважаючи на звільнення від ЄСВ). Вважається, що страхові суми були сплачені у розмірі мінімального страхового внеску. Водночас цим особам ніхто не забороняє добровільно сплатити ЄСВ за себе.

А як же ФОП на загальній системі оподаткування? Такі платники ЄСВ також отримають свій «бонус». Річ у тому, що 03.06.2020 р. набув чинності п. 5 розд. I Закону України від 13.05.2020 р. № 592-IX. Завдяки чому у розд. VIII Закону про ЄСВ з’явився новий п. 915. Згідно з цією нормою підприємцям на загальній системі оподаткування і незалежним професіоналам можуть списати недоїмку, штрафи і пеню за ЄСВ за період починаючи з 2017 року до дня набуття чинності Законом № 592-IX (тобто до 01.01.2021 р.), якщо в цей період у них не було «підприємницьких» доходів.

Допомога по частковому безробіттю

Завдяки Закону № 591 збільшено строк звернення за допомогою по частковому безробіттю. Детальніше про те, як це зробити, читайте в статті «Допомога по частковому безробіттю під час карантину: новітні законодавчі зміни» // Спецвипуск «ОП», 2020, № 10/1. Тепер строк звернення становить 90 (а не 30) календарних днів з дня призупинення (скорочення) виробництва.

Ну а, крім того, на період з 2 квітня 2020 року допомога по частковому безробіттю на період карантину, яка виплачується (надається) роботоавцем, звільнена від оподаткування ПДФО і ВЗ.

Одними з важливих нововведень Закону № 591 стали зміни, внесені до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI. Оскільки вони дозволили ФОП, які є застрахованими особами (тобто всі ФОП, окрім пенсіонерів), претендувати на отримання допомоги по частковому безробіттю нарівні з роботодавцями, тобто для себе.

Щоб отримати допомогу, ФОП — застрахованій особі слід звернутися в центр зайнятості за місцем його реєстрації як платника ЄСВ і надати стандартний пакет документів.

Ось тільки, на відміну від звичайних працівників:

• допомога по частковому безробіттю для ФОП буде встановлена за кожну годину, на яку була скорочена тривалість робочого часу ФОП, з розрахунку 2/3 бази нарахування ЄСВ у такого ФОП, але не більше розміру мінзарплати (у 2020 році — 4732 грн);

• виплачувати допомогу ФОП буде безпосередньо центр зайнятості.

Але тут є один мінус — щоб зазначені норми запрацювали, Кабмін повинен внести відповідні зміни і в Порядок фінансування допомоги по частковому безробіттю (затверджений постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306). Тож поки доведеться почекати.

Держслужба

Призупинення проведення конкурсів на посади державної служби і призначення на посади державної служби за результатами конкурсу у зв’язку з уведенням карантину — вже не новина. Водночас згідно із старими нормами така пауза повинна була розтягнутися не лише на період карантину, але ще й на 30 днів з дня його завершення. Тепер же перерва в проведенні конкурсів і призначенні на посади обмежена рамками карантину, встановленого Кабміном.

Увага! Закон № 591 обмежив також граничний строк перебування особи на посаді держслужби, призначення на яку відбулося в період карантину. Такий строк становить не більше 2 місяців після відміни карантину, встановленого Кабміном.

У зв’язку з цим Кабміну поставлено в обов’язок у двотижневий (!) строк після відміни карантину забезпечити оголошення конкурсів на посади держслужби, призначення на які відбулися відповідно до вимог п. 8 розд. II Закону України від 13.04.2020 р. № 553-IX.

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн