Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.01.22
2130 1
Друкувати
Обране

Керівники медзакладів, щоб не сплачувати медпрацівникам підвищену зарплату, формально переводять їх на неповний робочий день

У разі, якщо лікар чи медсестра працює неповний робочий день або тиждень, їх заробітна плата розраховуватиметься пропорційно до відпрацьованого часу. При цьому розрахунок має здійснюватися від встановленої Урядом базової заробітної плати – не менше 20 000 гривень для лікарів та не менше 13 500 гривень для медичних сестер. Про це в ефірі телеканалу “Рада” заявив Олексій Яременко.

За словами заступника міністра охорони здоров'я, нині забезпечення базових виплат працівникам залежить саме від керівника лікарні, який безпосередньо розпоряджається бюджетом закладу. Зловживання керівництва, такі як “суто формальне” переведення на неповний робочий день, працівники мають право оскаржити. 

“Аби не виплачувати лікарям базову зарплату, яка була встановлена Урядом, керівники медзакладів іноді, суто на папері, можуть перевести працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий день. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці”, – повідомив заступник міністра Олексій Яременко.

Після отримання скарги Держпраці проводить інспекційну перевірку. Якщо встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65 000 гривень за кожного працівника. 

Важливо! У ході перевірки Держпраці не розголошує особу заявника. 

МОЗ України

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Інна
24.01.2022
Більшість лікарів працюють в лікарні на 1,5 ставки, ведуть приватний прийом, ще й в приватних клініках підробляють. І все це в робочий час. Як у них виходить? Містика.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі