Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.07.16
3133 3
Друкувати
Обране

Колегія МОЗ схвалила Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров’я

15 липня в МОЗ України відбулося спільне засідання Колегії та Вченої ради МОЗ України. За участю народних депутатів, керівників регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, ректорів медичних вузів, академіків, науковців, головних позаштатних спеціалістів МОЗ України, головних лікарів було обговорено Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров’я, розроблену МОЗ України за співпраці з Комітетом з питань охорони здоров’я ВРУ, кращими вітчизняними та міжнародними експертами, із врахуванням позитивних практик, оптимізації отриманого досвіду та наукових доробок.

 В основі її, як відзначив в.о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський, лежать такі концептуальні напрямки: 

1) фінансування системи охорони здоров’я як ключова складова, яка забезпечує адекватне виконання усіх інших функцій системи, та включає:

- запровадження страхової моделі фінансування на первинній та вторинній ланці та створення Національного страховика;

- визначення гарантованого пакету медичної допомоги;

- автономізація медичних закладів та перехід на контрактні відносини з постачальниками медичних послуг.

2) якісне медичне обслуговування – з пріоритетним розвитком первинної ланки охорони здоров’я, оптимізації мережі закладів первинного та вторинного рівня через формування госпітальних округів з багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування, створення ефективної маршрутизації і диспетчеризації екстреної медичної допомоги, налагодження системи управління якістю медичного обслуговування.

3) доступність лікарських засобів – за рахунок впровадження механізмів референтного ціноутворення та реімбурсації;

4) охорона громадського здоров’я з акцентом на профілактиці захворювань, імунопрофілактиці, ефективному реагуванні на епідемічні виклики, формуванні здорового способу життя;

5) комунікації – здійснення випереджаючого інформаційно-комунікаційного забезпечення та моніторингу громадської думки;

6) кадри – створення системи безперервного професійного розвитку, залучення професійного та студентського самоврядування до питань освіти, забезпечення адекватної оплати праці медичних працівників та ефективного її стимулювання;

7) наука – забезпечення наукового супроводу національної системи охорони здоров’я та розвитку наукових досліджень;

8) розвиток інформатизації та електронної системи охорони здоров’я E-health;

9) ефективна система управління. 

Очікується, що імплементація Концепції дозволить на період до 2020 року: 

  •  підвищити результативність системи охорони здоров’я в цілому (збільшити середню тривалість життя, зменшити рівень смертності населення працездатного віку, малюкової та материнської смертності, зменшити рівень догоспітальної та госпітальної летальності, cформувати у населення відповідальне ставлення до власного здоров’я);
  •  підвищити ефективність використання ресурсів галузі;
  •  підвищити рівень задоволення населення медичним обслуговуванням. 

За більшістю напрямками, за словами В.Шафранського, вже розроблені проекти урядових рішень, які наразі проходять погодження в органах виконавчої влади, зокрема, Програма реформи фінансування системи охорони здоров’я, Проекти постанови КМУ «Про формування госпітальних округів», «Про референтне ціноутворення», «Про запровадження механізму повного/часткового відшкодування вартості лікарських засобів». Також вже напрацьований орієнтовний календарний план їх упровадження. 

Ознайомитися з Концепцією побудови нової національної моделі охорони здоров’я можна тут. 

Колегія МОЗ схвалила дану Концепцію як основу. Розбудова нової національної моделі охорони здоров’я розпочнеться після затвердження Концепції Урядом. 

Прес-служба МОЗ України

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Пітекантроп
20.07.2016
Було херово - стане ще гірше. Короче, пенсіонери та ті, хто на соц.забезпечені нікому не потрібні, і можуть вимирати. Буде економія нехила в місцевих бюджетах. ЦРЛ скоротять до мінімуму, будуть лежати на коридорах. Стало недобре - їдь за 100 км в лікарню, а якщо десь з села з району - і то більше, по дорогах, яких немає. ПОКРАЩЕННЯ!
Валентина Пітекантроп
20.07.2016
Ви праві.
Олеся
20.07.2016
Напоминает комунистические лозунги, все сделаем, все изменим, мы самые лучшие. О людях правда забыли, но то так, мелочи. Главное на бумажке красиво написать
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі