Міністерство охорони здоров'я розпочало реформу екстреної медичної допомоги

Парамедиків навчатимуть західні фахівці, лікарі отримуватимуть індивідуальні ліцензії на практику та лікуватимуть за міжнародними протоколами — такі новації у планах МОЗ.


Про встановлення нових стандартів якості медицини в Україні розповів заступник міністра ОлександрЛінчевський на щотижневому брифінгу Міністерства охорони здоров’я в Українському кризовому медіа-центрі.

На “швидку” чекає системне оновлення: екстрену меддопомогу повинні надавати належно підготовлені та сертифіковані фахівці.

“Перші хвилини до моменту надання допомоги є критичними. Відтак МОЗ подбає не лише про реформу праці бригад “швидкої”, а й відповідне навчання для пожежників та поліцейських, які зазвичай першими опиняються на місці”, — розповідає Олександр Лінчевський.

Курси розпочнуться вже найближчим часом. Зараз МОЗ розробляє короткострокові (один місяць) курси для фельдшерів за участі закордонних викладачів. На черзі системна зміна підготовки фахівців-парамедиків: МОЗ розробляє спеціальні 3-4-річні навчальні програми-бакалаврат.

На брифінгу доктор Лінчевський озвучив 8 елементів реформи екстреної медичної допомоги:

1. Спеціалізовані медичні тренування для поліцейських та пожежників, які зазвичай першими прибувають на місце події, тому їм вкрай необхідно здобути базові навички з порятунку та підтримки життя до приїзду швидкої;

2. Покращення роботи диспетчерської системи, яка відсіюватиме непрофільні дзвінки, забезпечуватиме миттєвий зв'язок з оператором та направлятиме на місце пригоди найближчу карету;

3. Створення колл-центру - безкоштовного, конфіденційного сервісу, до якого можна подзвонити за порадою лікаря щодо здоров’я чи потрібною інформацією.

4. Розширення мережі підстанцій, розташування яких має виходити з потреб пацієнта та відповідати західним нормам;

5. Тренування для лікарів та фельдшерів, що вдосконалить їхні практичні навички та наблизить надання допомоги до західних медичних стандартів;

6. Впровадження протоколів надання невідкладної допомоги, базованих на доказовій медицині;

7. Розробка навчальних програм для фахівців з догоспітальної допомоги - парамедиків та водіїв швидкої (екстрених медичних техніків). Навчання парамедиків, відповідальних за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці пригоди, а також під час транспортування до лікарні, триватиме 3 роки і прирівнюватиметься до рівня бакалавра. Водій швидкої має бути повноцінним членом медичної команди, а його підготовка має тривати мінімум 3 тижні і включати як теоретичну, так і практичну частини;

8. Створення у лікарнях відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги, де пацієнту надаватиметься перша допомога на госпітальному етапі.

Нова команда МОЗ на чолі з в.о. міністра доктором Уляною Супрун планує перевести українську медицину на лікування за західними стандартами. Для цього слід здійснити перехід від медицини, яка базується на авторитеті (eminent based) до медицини evidence based (яка базується на доказах).

Перший крок — це затвердження західних джерел протоколів. Українські протоколи сьогодні суперечать їм. Натомість у світі існують організації, які відслідковують зміни в науці, найкращі способи лікування і створюють керівництва для лікування кожної хвороби. “Адже у ситуації, коли пацієнт запитає, чому ви мені дали цю таблетку, лікар повинен сказати: "Тому що найкращий протокол на сьогодні, найбільш доказовий, найбільш якісний, найбільш визнаний світом, рекомендує лікувати Вас саме цією таблеткою”, - зазначає заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (13)
Маша
07.10.2016
Яка реформа, якщо 2 швидких на район? Одна із них поламана. Навіщо західні фахівці? Невже у нас по всій Україні немає медиків, які можуть провести навчання? Адже ми "велика і гідна" нація. Чому реформа по Європейських зразках??? Чи наша медицина тупа???? Доскакались б*ді!
бухг Маша
10.10.2016
Якби менше в Казначейство, на конференції та на поклон на спецавтомобілях швидкої їздили, то були би робочі!
Дмитро Маша
10.10.2016
На прикладі свого району - так, наша медицина тупа
Коля
07.10.2016
У нас усі реформи у кінцевому рахунку зводятся до перекачування грошей від найбідніших до найбагатших.
Оксана
07.10.2016
Ну все' и тут конец!
Світлана
08.10.2016
Коли вже буде РЕФОРМА У ЗАРОБІТНІЙ ПЛАТІ?????
Коля
08.10.2016
Від початку незалежності в Україні постійно впроваджуються ті чи інші реформи. Загальним результатом усіх реформ є виникнення та неухильне зростання зовнішнього боргу, постійне знецінення національних грошей, втрата виробничого потенціалу (замість власного виробництва -- продажа за кордон сировини і купівля імпортних готових товарів) , втрата територій, а з ними і ресурсів; збідніння пересічної маси населення внаслідок узаконених шахраювань привладних спритників... -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Думаю, що усі наступні реформи, як би їх надійно не прикрашали та наряджали, будуть мати той самий результат.

Олег
10.10.2016
Реформи усі проводить і проводило начальство відповідно до свого розуміння. У народу ще ніхто не питав які Вам люди добрі реформи потрібні, щоб Вам добре і комфортно працювалось і жилось.
Дмитро
10.10.2016
почитав коментарі і склалося враження, що медицина у нас ідеальна, а змінювати щось - злочин. Чому таке ставлення до реформ???
)) Дмитро
10.10.2016
в чому власне реформа, поліцейські чи пожежники не вміють надавати першу допомогу?
все інше фінансово затратне, у моза не буде стільки грошей, якщо у них навіть на зарплати вже не вистачає. тому, я собі так думаю, що лиш банери поміняють. бачили реформу в ощадбанку? поміняли колір стін і переставили столи до купи - типу опенспейс ))))
якщо серйозно, то час покаже, і ми все одно від змін нікуди не дінимось, главне щоб зміни дійсно були на краще.
Коля ))
14.10.2016
Зміни на краще для можновладців відбуваються постійно.
Маша Дмитро
11.10.2016
Медицина була ідеальна, а коли почали робити всі реформи, то маємо що маємо. Кожен новий міністр розвалює попереднє.Була одна лікарня-тож не так. Зробили центри. Була швидка в районі- не так, розвалили. Якщо у відділеному селі району буде комусь погано, то надіє тільки на себе, або сусідів, хто зможе укол зробити чи ще щось... чергових на скорій немає і замкнуто.
Коля Дмитро
14.10.2016
Не вірять; за виключенням тих, хто отримує за це зарплату.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі