UA | RU

Мінкульт затвердив Положення про фондово-закупівельну комісію музею

Положення визначає порядок утворення та діяльності фондово-закупівельної комісії музею державної та комунальної форм власності, а також права та обов’язки її членів.

Фондово-закупівельна комісія (далі - ФЗК) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом музею, на який покладено функції з проведення експертизи культурних цінностей, зокрема на предмет включення їх до музейного зібрання.

Основними завданнями ФЗК є розгляд питань щодо:

  • проведення експертизи культурних цінностей, включення їх до музейного зібрання;
  • експертизи стосовно визначення оціночної та страхової вартості музейних предметів відповідно до Інструкції про порядок визначення оціночної та страхової вартості пам'яток Музейного фонду України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 13 липня 1998 року № 325, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 серпня 1998 року за № 496/2936;
  • затвердження висновків експертизи виняткової цінності унікальних пам’яток відповідно доПорядку занесення унікальних пам'яток Музейного фонду України до Державного реєстру національного культурного надбання, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 25 жовтня 2001 року № 653, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2002 року за № 144/6432 .

Рішення про утворення ФЗК, її кількісний та персональний склад затверджуються наказами керівника музею.

Рішення про утворення ФЗК музею, який діє у складі підприємства, установи, організації чи навчального закладу, приймає керівник відповідного підприємства, установи, організації чи навчального закладу.

До складу ФЗК входять голова, секретар та члени Комісії.

Головою ФЗК є заступник керівника музею з наукової роботи або головний зберігач, за відсутності цих посад - керівник структурного підрозділу музею, який відповідає за облік.

Секретарем ФЗК є працівник фондів музею.

До складу ФЗК входять керівники структурних підрозділів, які відповідають за облік, реставрацію, науковий аналіз і супровід музейних предметів.

До роботи у ФЗК можуть залучатися наукові працівники інших музеїв та організацій відповідного профілю, незалежні експерти (за згодою).

Загальна кількість членів ФЗК повинна бути непарною.

Робота ФЗК здійснюється на громадських засадах.

 

Наказ Міністерства культури України від 21.03.2016  № 144

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі