Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.08.14
1078 0
Друкувати
Обране

Мінрегіон напрацював пакет документів, прийняття яких сприятиме розвитку енергозбереження та енергоефективності в галузі ЖКГ

Облік тепла в житлових будинках дозволить визначити, де найбільші втрати теплової енергії і яких заходів необхідно вжити, щоб ці втрати зменшити. Про це сказав директор Департаменту систем життєзабезпечення і житлової політики Мінрегіону.

За словами директора департаменту, сьогодні Мінрегіон напрацював низку  законопроектів, прийняття і реалізація яких дасть можливість залучити у галузь інвестиції. Серед них - проекти законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про енергоефективність будівель», «Про відносини власності в багатоквартирному будинку», «Зміни до Закону про енергозбереження». Сергій Кушнір зазначив, що проекти цих законів найближчим часом будуть направлені на розгляд Верховної Ради України.

Розробляє Мінрегіон сьогодні і механізм фінансування утеплення будинків. Тут Україна в основному використовує досвід Польщі, яка пройшли цей етап дуже швидко і зараз близько 90% будинків у Польщі утеплені. Такого результату їй вдалося досягти, застосовуючи механізм часткового погашення державою тіла кредиту, який мешканці будинку залучали для термомодернізації своєї оселі.  

"Все впирається у фінанси. Термомодернізація окуповується приблизно за 15-20 років. Чим менший будинок, тим більший термін окупності. Тому, зацікавити цим інвестора або мешканців складно. Але, очевидно, що поступове приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня має спонукати до дій з енергозбереження», - сказав директор департаменту.

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіону)

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі