Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.12.16
5846 4
Друкувати
Обране

МОН починає дебюрократизувати роботу шкіл

Відтепер департаменти (управління) освіти не можуть вимагати звіти щодо проведення виховних, позаурочних, позашкільних заходів, що не передбачені законодавством, також не дублюватимуться на паперовому носії документи, що вже складені в електронній формі з дотриманням усіх вимог (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/851-15).


Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки України  № 1593 від 22.12.2016.

Документ було підготовлено за результатами спільного дослідження МОН та ГО «ЕдКемп Україна» – «Діти і папери: як досягти балансу у школі». В проекті взяли участь понад 9 тисяч освітян, дослідження допомогло виявили критичні точки документообігу в роботі учителів та шкільних адміністрацій (http://bit.ly/finalchildrenandpapers).

За результатами проведеного дослідження також створено робочу групу для оновлення Типової Інструкції з діловодства у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності. До групи, крім співробітників Міністерства, увійшли учителі й директори шкіл та представники громадських організацій.

У першу чергу робоча група розгляне необхідність таких документів:

«Облік дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»;

«Звіт про відвідування семінарів, круглих столів, тренінгів тощо»;

«Документація з працевлаштування/продовження навчання випускників/-ць 9-х та 11-х класів»;

«Плани та звіти з проведення виховних предметних заходів».

Саме ці папери учителі під час опитування майже одностайно рекомендували скасувати. Також послідовно буде розглянуто кожендокумент із номенклатури справ та процес, який передує його створенню. Це дозволить знайти оптимальні рішення для вивільнення часу освітян для роботи з учнями.

Нові механізми відпрацьовуватимуться вже у 2017 році у пілотних регіонах – Харківській та Львівській областях і м. Києві.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(4)
Коля
28.12.2016
Якщо не враховувати 3 місяці літніх канікул, то у навчальному році залишається 275 днів. Якщо відняти від цієї кількості вихідні , святкові, канікулярні та карантинні, то залишається 100-120 днів у році, у які діти йдуть до школи на навчання. Надалі, думаю, кількість навчальних днів буде продовжувати і далі зменшуватись.
Марина Коля
29.12.2016
Дуже вірна позиція Міністерства освіти! Вчитель повинен працювати для учнів, а не на кількість паперових звітів. Назвині звіти не потрібні.
Коля
30.12.2016
Позиція дійсно вірна, оскільки у канікулярні та карантинні дні вчителя можна відправити у відпустку за власний рахунок. Тобто, кількість таких днів на протязі навчального року у перспективі буде збільшуватись. Це дасть чималу економію на кишенях вчителів.
Олег
30.12.2016
Бюрократи починають дебюрократизувати роботу. Швидше бджоли відмовляться від меду, ніж бюрократи від ричагів управління. Ідіотські інструкції, які не можливо виконати, це і є ричаги управління бюрократів. А чого це у Вас відступ зліва 3 см, коли в інструкції чітко і ясно сказано, має бути 3,2см.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн