Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.06.22
3822 0
Друкувати
Обране

Не тільки податки: Гетманцев взявся за реформування соціального страхування

Данило Гетманцев, Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, зареєстрував проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю (реєстр. № 7433).

Законопроєктом пропонується:

1. Передбачити, що для обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, роботодавець повинен подавати відомості, у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб, через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі. Мова йде про такі відомості:

  • звільнення,
  • переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу,
  • поновлення на роботі,
  • призупинення/відновлення дії трудового договору,
  • присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо.

2. Для фізичних осіб - підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства, які не сплачували страхові внески в період дії воєнного стану в Україні на підставі пунктів 919-923 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», такий період включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску.

2. Обмін інформацією з Державного реєстру з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями тощо та використання таких даних для обрахунку квоти на працевлаштування людей з інвалідністю, розрахунку адміністративногосподарських санкцій та захисту інших соціально-трудових прав.

Територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на підставі інформації/даних, отриманих від ПФУ, розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Норматив залишиться у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. 

Вказаний розрахунок щороку надсилається у формі електронного документа до 01 квітня підприємствамустановам, організаціям, у тому числі підприємствам, організаціям громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичним особам, які використовують найману працю, через їх електронні кабінети на веб порталі електронних послуг ПФУ.

Одночасно, для роботодавців скасують обов'язок щодо подання звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю (форма №10-ПОІ).

На запит Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, ДПС та ПФУ надається інформація про відомості, що містять ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Отримання такої інформації є підставою для проведення перевірки підприємств,

3. Передбачити можливість у разі пропуску в період введення воєнного стану строку повторного огляду медико-соціальної експертизи особою з інвалідністю продовження виплати пенсії по інвалідності на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

4. Передбачити, що під час дії в Україні воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у закладах освіти, пенсія в разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується на підставі даних про навчання за денною формою навчання у 2022 році, отриманих Пенсійним фондом України з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

5. Встановлюється, що призначення пенсій внутрішньо переміщеним особам, які не мають документів, та / або щодо яких відсутні відомості про періоди страхового стажу, трудової діяльності на період дії воєнного стану та протягом 180 календарних днів після його припинення або скасування, здійснюється на підставі відомостей наявних у відповідних електронних державних реєстрах.

 

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі