Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.02.15
1579 0
Друкувати
Обране

Підтримка дитячо-юнацького спорту та фізичного виховання дітей: що пропонують законодавці?

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки дитячо-юнацького спорту та фізичного виховання дітей

Під час розгляду законопроекту (реєстр. №2067) члени Комітету зазначили, що після того, як 1 січня цього року набрав чинності Закон "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", значно зросли проблеми сфери фізичної культури і спорту. 

Голова Комітету Артур Палатний наголосив на тому, що велике занепокоєння спортивних фахівців викликали положення прийнятого закону щодо запровадження плати за навчання дітей у дитячо-юнацьких спортивних школах; скорочення мінімальної кількості уроків з фізичної культури у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з трьох до двох на тиждень; скасування заборони скорочення існуючої мережі державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту. А.Палатний зазначив, що вищезазначені законодавчі зміни можуть призвести до суттєвого відтоку дітей з дитячо-юнацьких спортивних шкіл та  погіршення якості фізичного виховання дітей у навчальних закладах. 

У зв’язку з цим, зазначив Артур Палатний, членами Комітету з метою недопущення негативних наслідків, зокрема, закриття дитячо-юнацьких спортивних шкіл, скорочення кількості учнів було розроблено відповідний законопроект.

Документом пропонується відновити у Законі "Про фізичну культуру і спорт" норми щодо:

— обов’язковості передбачення посад фахівців з фізичної культури у дошкільних та інших навчальних закладах;

— збільшення мінімальної кількості уроків з фізичної культури у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з двох до трьох на тиждень;

— заборони скорочення існуючої мережі державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту без згоди центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері фізичної культури та спорту, а також скасувати норми щодо запровадження плати за навчання дітей у дитячо-юнацьких спортивних школах.

За матеріалами Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі