Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.12.15
3429 0
Друкувати
Обране

Річна плата за оренду державного нерухомого майна комунальних музеїв складатиме 1 гривню

За ініціативи Міністерства культури України Уряд вніс зміни до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року № 786 (далі – Методика) і, таким чином, врегулював розмір річної плати за оренду нерухомого державного майна музеями, які утримуються за рахунок місцевого бюджету.

Таке рішення  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року  № 986.

До сьогодні ставка орендної плати для музеїв, що належать до комунальної власності територіальних громад населених пунктів та утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів, визначалася на загальних умовах, визначених Методикою. Так, ставка орендної плати для закладів культури, що належать до комунальної власності і фінансуються з місцевого бюджету, становила 2 % на рік від експертної оцінки, у той час як для закладів культури державної форми власності, які розміщуються на території об’єктів комунальної форми власності, встановлюються пільгові ставки орендної плати.

На сьогодні в Україні орендують державне майно близько 30 комунальних музеїв, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів і є неприбутковими. Відсутність відповідних бюджетних призначень з місцевих бюджетів призводить до заборгованості комунальних музеїв по орендній платі за користування державним майном.

Внесені до пункту 10 Методики зміни включають комунальні музеї до переліку підприємств, установ та організацій, для яких розмір річної орендної плати за оренду державного нерухомого майна становить 1 гривню,  і, таким чином, передбачають встановлення рівних умов для розвитку та забезпечення здійснення основної діяльності музеїв державної та комунальної власності. В свою чергу, це дозволить комунальним музеями спрямувати кошти на власний розвиток, зокрема на поповнення їх колекцій, створити належні умови для їх зберігання та експонування, популяризації закладів, що в цілому сприятиме зростанню відвідуваності таких музеїв як об’єктів, що створюють туристичну привабливість населених пунктів, а також відповідному збільшенню доходів місцевих бюджетів.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі