Інформація по темі "" | Публікації по тегу
03.08.20
4516 0
Друкувати
Обране

СЕП починає працювати в режимі 23/7

Система електронних платежів НБУ (далі – СЕП) переходить на розширений регламент роботи з 3 серпня 2020 року.

Це передбачає доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7). Така новація дасть можливість проводити чутливі до часу платежі, а також сприятиме розширенню доступу клієнтів до фінансових послуг та зростанню частки безготівкових розрахунків.

Відповідне рішення від 18 червня 2020 року № 408 прийняло Правління НБУ.

Попередньо старт роботи СЕП у режимі 23/7 планувався через 30 календарних днів після завершення карантину1. Це було зумовлено розумінням труднощів, які виникли у персоналу банків через обмеження.

Проте на сьогодні в Україні запроваджено адаптивну модель карантину. Тому Нацбанк встановив конкретний термін запровадження роботи СЕП у режимі 23/7, щоб учасники системи могли прогнозувати та оптимально планувати свою діяльність в умовах карантину.

Водночас виконання банками міжбанківського переказу коштів через СЕП у режимі 23/7 є добровільною опцією. Банки самостійно прийматимуть рішення щодо часу початку та завершення роботи в СЕП на підставі власних потреб та потреб своїх клієнтів.


1Установленого постановою КМУ від 11.03.2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COV1D-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

 

НБУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі