Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.08.14
2087 0
Друкувати
Обране

Щодо шляхів реалізації прав віруючих громадян виконувати свій обов'язок перед державою під час мобілізації

Генеральним штабом Збройних Сил України видано Лист від 17.04.2014 р. N 300/1/с/1186, в якому йдеться про реалізацію прав віруючих громадян виконувати свій обов'язок перед державою під час мобілізації.

За дорученням виконуючого обов'язки Міністра оборони України Генеральним штабом Збройних Сил України розглянуто звернення Міністерства культури України щодо надання інформації про надання роз'яснень шляхів реалізації прав віруючих громадян виконувати свій обов'язок перед державою під час мобілізації.

За результатами розгляду цього звернення повідомляємо, що порядок проходження зборів військовозобов'язаними та перелік тих, хто звільняється від них, визначений Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу". Відповідно до цього Закону звільнення від проходження зборів військовозобов'язаним, які належать до діючих згідно із законодавством України релігійних конфесій, віровчення яких не допускає користування зброєю або виконання військового обов'язку, суперечить їх релігійним переконанням (далі - віруючі громадяни), не передбачено.

Порядок призову військовозобов'язаних - громадян України на військову службу під час мобілізації, зокрема перелік тих, хто звільняється від нього, чітко регламентований Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації віруючим громадянам, які перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних, цим Законом не передбачено.

Статтею 22 зазначеного Закону, передбачено, що громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації, можуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.

Крім того, порядок направлення та проходження служби під час мобілізації в умовах воєнного або надзвичайного стану віруючих громадян Законом України "Про альтернативну (невійськову) службу" не визначено.

Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 р. № 303/2014 в державі проводяться заходи часткової мобілізації людських і транспортних ресурсів, а з 18.03.2014 р. настав особливий період, під час якого навчальні збори з військовозобов'язаними припинено та розпочато призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації.

Беручи до уваги те, що призов віруючих громадян на військову службу під час мобілізації може призвести до правових наслідків, таких як відмова від виконання наказів командирів через релігійні переконання, Генеральний штаб Збройних Сил України підтримує пропозицію Церкви Адвентистів Сьомого Дня стосовно звільнення віруючих громадян від навчальних зборів та призову на військову службу під час мобілізації. Відповідні вказівки надані військовим комісаріатам.

Роботу щодо законодавчого врегулювання цього питання, зокрема щодо внесення змін до Законів України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про альтернативну (невійськову) службу", передбачається здійснити після стабілізації воєнно-політичної ситуації в Україні.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі