Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.03.24
2282 3
Друкувати
Обране

Щорічна оплачувана відпустка 56 днів - у Комітеті з питань освіти підготували законопроект щодо реформи дошкільної освіти

Як повідомив Голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов, народні депутати закінчили роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030, який запроваджує реформу дошкільної освіти, та готові винести його на розгляд парламенту найближчим часом.

«Ми врахували найкращий вітчизняний і світовий досвід, а також євроінтеграційні процеси. Головна ідея – кожна дитина повинна мати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей», - пояснив голова профільного підкомітету, один з ініціаторів законопроекту

За словами В. Воронова, у законопроекті, зокрема, йдеться про створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження, який буде впроваджуватись у дитячих садках, зокрема сімейних, яслах для дітей від 3-х місяців до 3-х років, а також передбачені мобільні дитячі садки для дітей з віддалених населених пунктів.

«Однією з ключових новел є створення Центрів підтримки батьків. У кожній територіальній громаді має бути мінімум один такий центр. Вони надаватимуть батькам педагогічну та психологічну допомогу. Там можна буде отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси та семінари, обмінятися досвідом з іншими батьками», - зазначив В. Воронов.

За його словами, законопроєкт також передбачає формування гідного ставлення до працівників дитячих садочків. Уперше на рівні закону запроваджується:

  • обов’язкову умову скороченого робочого часу;
  • обов’язкову щорічну оплачувану відпустку в 56 днів;
  • помірне педагогічне навантаження;
  • можливість підвищень посадових окладів з боку громади.

Про необхідність впровадження реформи дошкільної освіти,  для чого Україні потрібна велика реформа дошкільної освіти та яким чином вона допоможе забезпечити майбутній економічний розвиток країни була видана книга «Україна з пелюшок. Новий погляд на ранній розвиток людського капіталу» автором якої є Володимир Воронов.

Під час презентації книги, Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк наголосила: «Ми багато працюємо у громадах та обговорюємо процеси відновлення і відбудови. І одне з головних питань, які постають у зв’язку з цим, є питання демографії та людського капіталу. Адже відбудова та майбутній розвиток України залежатиме від нашого найціннішого ресурсу – наших людей. Тому забезпечення якісного раннього розвитку дітей для нас надзвичайно важливе завдання, над яким ми працюємо».

Джерело:
Прес-служба Апарату Верховної Ради України
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
NeProzorro
05.03.2024
Уповноважені особи та бухгалтери в освіті не заслуговують на тривалу відрустку? У них теж робота напружена і складна.
Галина
05.03.2024
Таке враження, що в освіті тільки педагоги працюють. А інші господарські і адміністративні працівники не беруть участі в роботі дошкільних закладів?
Добре, що на ДНЗ зі штатом 90 осіб, 300 дітей по штатному розпису дозволяють тільки 1,5 бухгалтерів.
Наталя Галина
05.03.2024
Це точно. В ДНЗ тільки з одним харчуванням якого клопоту, закупівлі, купа накладних щотижня, облік і списання. І нікого то не цікавить. А вихователь пів дня відпрацював і все.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі