Україна зазнала масової хакерської атаки: під ударом Нова Пошта, Київенерго та інші

ЗМІ повідомили, що від хакерських атак також постраждали такі банки як "Ощадбанк", "Укрсоцбанк", "Укргазбанк", "ОТП Банк".


Повідомлення з'явились на комп'ютерах компанії

Повідомлення з'явились на комп'ютерах компанії "Київстар" / фото ain.ua

В Україні хакери атакували низку великих підприємств та установ. Зокрема, кібератаки були здійснені на сайти «Київенерго», «Укртелеком», «Ощадбанк» та «Нова пошта», пише «ain.ua».

Зокрема, видання TJournal з посиланням на власне джерело опублікувало фото його робочого комп'ютера, який сьогодні вдень перевантажився, потім видав таке повідомлення.

У кломпанії зазначили, що аналогічне повідомлення відбувається на всіх комп'ютерах в офісі. У компанії відключили комп'ютери до кінця дня.

Факт зараження комп'ютерних мереж редакції підтвердили в кіберполіції. За словами глави відомства Сергія Демедюка, сьогодні до них звернулися «Ощадбанк» і «Укртелеком», фахівці відомства вже виїхали на місце подій. «Щоб говорити детальніше, спочатку нашим фахівцям потрібно з'ясувати, що це за вірус. У випадку з раніше невідомими вірусами співробітництво щодо ліквідації наслідків може йти на міжнародному рівні», — сказав Демедюк. У компанії «Нова пошта» попередили клієнтів, що у зв'язку з атакою вірусу Petya.A відділення та контакт-центр компанії не можуть обслуговувати користувачів.

Видання зазначає, що у прес-службі «Укртелекому» підтвердили факт атаки, а також те, що мова йде про вірус-шифровальник.

«Зараз наші IT-співробітники разом з співробітниками Microsoft працюють над усуненням наслідків атаки», — повідомили в компанії.

Найбільша українська компанія експрес-доставки «Нова пошта» зазнала хакерської атаки. Про це компанія повідомила на своїй сторінці у Facebook.

«Через масовану атаку вірусу Petya. A на наші інформаційні системи відділення та контакт-центр "Нова пошта" тимчасово не можуть обслуговувати клієнтів», - йдеться у повідомленні компанії.

www.unian.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (18)
Виталий
27.06.2017
Як завжди, тільки розмови, хоча шифрувальники гуляють по мережі і ніхто нічого не вирішив...... шашкою махають після "БОЮ"...
Олена
27.06.2017
У нас на підприємстві теж комп"ютера зазнали атаку вірусу Petya, диск С злетів, а диск D не можемо відновити Можливо хтось підкаже,як відновити диск D?
EVGENIY Олена
27.06.2017
Вимикайте компи, і чекайте! Потім розкажуть що за вірус і як побороти!
Тетяна EVGENIY
27.06.2017
Підкажіть, будь ласка, чи можливо буде відновити документи на диску D
EVGENIY Тетяна
27.06.2017
Ще не відомо як працює вірус! Зараз вам ніхто про це не скаже! Хоча мало хто відновив минулого разу!
eMelya EVGENIY
27.06.2017
У нас диски D не зашифровані. Диск С полетів, Форматував диск С та відновлював файли.
Карл
27.06.2017
Вірус Petya, ну-ну а хакери то с юморком. Очень хороший намек на нашего президента. Снова будут говорить о руке Кремля, хотя доказательств как всегда не будет.

eMelya Карл
27.06.2017
А Вы думаете финансируются хакерские атаки кем? Да и терроризм вообще существует не как самостоятельная единица, а как финансируемая организация. Прекратится финансирование - и во всем мире будет тишина и спокойствие.
аля eMelya
29.06.2017
це грабіж банків і людей у 21 ст - не реальний, з пістолетом і масками, а віртуальний через вірус
Атеист eMelya
30.06.2017
Да ладно? Ждем от вас доказательств, что именно Россия финансирует мировой терроризм)))) или хотя бы этот вирус))))
Stavr
27.06.2017
Розенко в фейсбуке прославился на весь мир. Иногда лучше жевать, чем говорить.
LEXXX
27.06.2017
Департамент кіберполіції стверджує, що вірусна атака на українські компанії сталася через бухгалтерську програму M.E.Doc, яка використовується для електронного документообігу.

Як стверджується в фейсбуці поліції 27 червня близько 10:30 ранку вийшло оновлення M.E.Doc. Після його завантаження на комп'ютерах відбувалося зараження за допомогою вразливості в протоколі Samba, яка також використовувалася під час атак вірусу WannaCry.
оксана
28.06.2017
в конце 2016 года казначейство и нацбанк пережили такие атаки. Неужели "киберполиция" так ничего и не предприняла? лучше бы деньги на финансирование этих.... отдали настоящим специалистам. ведь трое умных ребят могут сделать больше чем вся вместе взятая "киберГполиция". Но- гранты пилить веселее....
ирина оксана
29.06.2017
почему не предприняли? - предприняли.. на 80 млрд грн, что им дали.. наверное, не хватило... и скорей всего, не на безопасность, а на виллу где-то... или 29ю квартиру.. так ещё хотят
аля ирина
29.06.2017
Я також згадала про цей випадок і що виділили велике фінансування, і знов сайти мінфіну (в тч гудксу,дфс і тд) лягли, як так ?!?
Андрей аля
29.06.2017
Казначейство сейчас как раз и не пострадало. Что не работали это да. Наше управление начало проводить платежи сегодня в районе 11:00. 2 часа ушло на антивирусную проверку рабочих ПК.
Іван
29.06.2017
про київстар і приватбанк у ЗМІ не повідомлялося, тим більше у джерелах, на які ви посилаєтеся. як так можна готувати новини?
Лілія
04.07.2017
В заголовку надано інформацію Приватбанк..неправдиво, тому що...операційна система Приватбанку...використовується не Windows...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі