Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.01.20
3095 4
Друкувати
Обране

Уряд посилює відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

Уряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Відповідно до законопроекту змінами передбачено, що мінімальний штраф за адміністративні правопорушення складатиме 510 грн, а максимальний — 8500 грн.

Також значно підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, “швидкої” або аварійних служб — він становитиме від 3400 до 10200 гривень.

Більше того, запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

Дані зміни запрацюють після прийняття законопроекту Парламентом.

До цього штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 гривень, а для посадових осіб — від 34 до 170 гривень.

“Такого “покарання” недостатньо для того, щоби мотивувати до виконання безпекових правил. Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров'ю людей”, - прокоментував Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Крім того, Уряд наразі опрацьовує питання про законодавче врегулювання обов’язковості виділення коштів в державному та місцевих бюджетах на цільові заходи протипожежної безпеки, спрямовані на те, щоб знизити ризик пожеж у громадських та адміністративних будівлях закладів освіти, охорони здоров’я та інших.

КМУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Оля
31.01.2020
А на вогнегасники і гривні вже 5 років не дають!!!
БухРеаліст
31.01.2020
Для того щоб вирішити дану проблему, "Уріду" потрібно створити державну програму "протипожежної безпеки в Україні" і виділити на це кошти, наприклад, як це зробили по Освіті, коли вводили НУШ, а те що вони перекладаують відповідальність у вигляді штрафів на "нищих" керівників бюджетних установ (школ, дит.садків, позашкільних та інших установ) то називається одним словом - "стрєлочнічєство" і ніякої користі не несе, а тільки ще більше розізлить "нарід".
Софія БухРеаліст
03.02.2020
Дуже слушне зауваження. Розпорядник коштів не виділяє такі кошти, а штрафні санкції на керівників установ покладають. Так можна безкінечно підвищувати штрафи та проводити судові засідання.
тамара
03.02.2020
ну что бы еще придумать чтоб выжить мелкий бизнес?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі