Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
3079 1
Друкувати
Обране

Увага держпідприємств! Перевірте, чи захищені носії ваших особистих ключів

Звертаємо увагу державних підприємств – Вам потрібно обов’язково перевірити ваші особисті ключі та переконатися, що особисті (секретні) ключі записані на захищених носіях.


Також перевірте: чи вірно заповнена Картка підприємства, що знаходиться в розділі Довідники програми M.E.Doc – в картці повинна бути вказана, зокрема, форма власності підприємства (обирається з Довідника).

Нагадаємо нашим користувачам, що з 07.11.2018 року діє Закон України «Про електронні довірчі послуги», п. 2 ст. 17 якого передбачено, зокрема, що підприємства державної форми власності для реалізації повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичної або юридичної особи, застосовують виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.

На виконання норм цього закону КМУ постановою від 19.09.2018 № 749 затвердив Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності.

Згідно з п. 4 зазначеного Порядку державні установи для засвідчення чинності відкритого ключа використовують лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа, а для здійснення повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичної або юридичної особи відповідно до закону, здійснення інформаційного обміну з іншими юридичними особами, – виключно захищені носії особистих ключів.

Захищений носій особистих ключів – засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на ньому даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.

medoc.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Josh_UA
28.03.2019
застосовують виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки
___
також діють ЕЦП, які були створені до 07.11.2018 р.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд