Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.07.23
930 0
Друкувати
Обране

В Україні спростять порядок ввезення, обліку та розподілу гуманітарної допомоги

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 9111, зокрема, за яким пропонується скасувати обов’язкове щомісячне звітування до запровадження можливості подання відповідних документів в електронній формі за допомогою автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Як зазначає народний депутат «Слуги Народу» Роман Грищук, на сьогодні наше законодавство в питанні гуманітарної допомоги не відповідає потребам часу.

Існує низка бюрократичних та тривалих процедур, які не відповідають надзвичайним обставинам – повномасштабна війна рф проти України та масштабність гуманітарної допомоги, яка надходить до України за рахунок іноземних або вітчизняних донорів.

«Саме тому наше законодавство потребує змін і адаптації до кращих зразків правового регулювання відповідних питань в країнах ЄС. В умовах воєнного часу маємо спростити адміністрування операцій з гуманітарною допомогою для органів державної влади та місцевого самоврядування, донорів, отримувачів та набувачів допомоги. Це дозволить підвищити довіру волонтерської спільноти та гуманітарних організацій до держави, забезпечити сталий та прозорий механізм ввезення, зберігання та розподілу допомоги», – наголосив він.

Законопроєкт передбачає:

– створення правових підстав для розширення переліку отримувачів і набувачів гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану;

– врегулювання питання правового статусу транспортних засобів, що визнаються гуманітарною допомогою;

– вдосконалення порядку надання гуманітарної допомоги іноземним державам;

– спрощення порядку обліку та звітування про надходження та розподіл гуманітарної допомоги шляхом скасування обов’язкового щомісячного звітування до запровадження можливості подання відповідних документів в електронній формі за допомогою автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Політична партія «Слуга Народу»

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
50
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×