Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
17075 11
Друкувати
Обране

Вимоги до роботи за комп'ютером наближені до євростандартів

Проект розроблявся з метою імплементації положень Директиви 90/270/ЄЕС щодо мінімальних вимог безпеки та здоров'я при роботі з екранними пристроями, повідомляє ЮРЛІГА.


Встановлено мінімальні вимоги до безпеки здоров'я працівників при роботі з екранними пристроями.

Вимоги з безпеки та захисту здоров'я працівників при такій роботі затверджені наказом Мінсоцполітики від 14 лютого 2018 року № 207.

Наказ був зареєстрований в Мін'юсті 25 квітня і набуде чинності з дня офіційного опублікування. Ці вимоги поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми та видів діяльності. У той же час вони не стосуються комп'ютерних класів (кабінетів, аудиторій тощо) навчальних закладів та робочих місць співробітників, що займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням екранних пристроїв.

Встановлено обов'язок роботодавця проінформувати працівників під розписку про умови праці та наявність на їх робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних), які виникають при роботі з екранними пристроями та ще не усунуті, а також про можливі наслідки їх впливу на здоров'я. Роботодавець своїм коштом забезпечує проведення медичних оглядів працівників і при необхідності - виконання відповідних оздоровчих заходів.

Робочі місця повинні бути спроектовані так і мати такі розміри таким чином, щоб працівники мали простір для зміни робочого положення і рухів. Всі елементи робочого місця та їх розташування повинні відповідати ергономічним, антропологічним, психофізіологічним вимогам, а також характеру виконуваних робіт. Освітлення повинне створювати відповідний контраст між екраном і навколишнім середовищем (з урахуванням виду роботи) й відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.2.007-98. Мікроклімат виробничих приміщень повинен підтримуватися на постійному рівні і відповідати вимогам санітарних норм ДСН 3.3.6.042-99.

Робочий стіл або робоча поверхняповинні бути достатнього розміру і мати низьку відбивну здатність, допускати гнучкість при розміщенні екрану, клавіатури, документів і відповідного обладнання. Робоче крісло повинно бути стійким і дозволяти працівнику легко рухатися і займати зручне положення. Сидіння має регулюватися по висоті, спинка сидіння - як по висоті, так і по нахилу. Слід передбачати підніжку для тих, кому це необхідно для зручності.

Щодня перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу і інших забруднень.

Не допускається робота з екранними пристроями, в яких під час роботи з'являються нехарактерні сигнали, нестабільне зображення на екрані та інші несправності.

Також встановлено мінімальні вимоги безпеки до екранних пристроїв.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (11)
111111111111111111111
14.05.2018
зарплати не хочуть доблизити то євростандартів
Я, це я 111111111111111111111
14.05.2018
не завадило б))
оля
14.05.2018
і що тепер можна іти в суд якщо у мене крісло не регулюється по висоті і по нахилу
Люся оля
14.05.2018
Якщо набридла робота, то можна йти до суду, одночасно і крісла позбудетесь))))
Вадим Люся
14.05.2018
Це був сарказм Люся ,за такими кріслами ніхто жаліти не буде, а от чи будуть охочі на них сісти Якщо ще кілька років назад безробітних бухгалтерів відправляли з біржі на курси продавців і перукарів то зараз реально дефіцит, особливо на головбухів, ніхто не хоче за мізерні копійки мати геморой на повні штани і відповідальність з космічними штрафами.
Софья
14.05.2018
Які блін євростандарти. Зарплати мізерні, техніка застаріла, звичайні стільці, а не крісла, монітори старовинні, що займають пів столу. Фінансування для забезпечення цих стандартів дадуть? Ага. Доженуть і ще раз дадуть.
бухгалтерія Софья
15.05.2018
а ще дуже дістають столи без видвижного механізму!!!! якби хоч один шеф попрацював з клавіатурою на письмовому столі і з документами на колінах..... як же це все набридло!
Карл
14.05.2018
Какой бред . О боже какой бред .
Ігор
14.05.2018
Повний марзм Європейського гатунку...Слів уже не вистачає
Наталья
14.05.2018
А старые мониторы-телевизоры подходят под стандарты безопасности? Если нет, мне Евросоюз новый монитор выдаст? Стул я и сама прикуплю.
Бюджетник
16.05.2018
Это не бред, это нормальные, человеческие стандарты и требования к рабочему месту. Бред это то как мы сейчас работаем в кабинетах 20 м2 по 5-6 человек с ламповыми мониторами и сидя на на бумагах + зп не обеспечивает минимальных требований к жизни
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд