Вимоги до роботи за комп'ютером наближені до євростандартів

Проект розроблявся з метою імплементації положень Директиви 90/270/ЄЕС щодо мінімальних вимог безпеки та здоров'я при роботі з екранними пристроями, повідомляє ЮРЛІГА.


Встановлено мінімальні вимоги до безпеки здоров'я працівників при роботі з екранними пристроями.

Вимоги з безпеки та захисту здоров'я працівників при такій роботі затверджені наказом Мінсоцполітики від 14 лютого 2018 року № 207.

Наказ був зареєстрований в Мін'юсті 25 квітня і набуде чинності з дня офіційного опублікування. Ці вимоги поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми та видів діяльності. У той же час вони не стосуються комп'ютерних класів (кабінетів, аудиторій тощо) навчальних закладів та робочих місць співробітників, що займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням екранних пристроїв.

Встановлено обов'язок роботодавця проінформувати працівників під розписку про умови праці та наявність на їх робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних), які виникають при роботі з екранними пристроями та ще не усунуті, а також про можливі наслідки їх впливу на здоров'я. Роботодавець своїм коштом забезпечує проведення медичних оглядів працівників і при необхідності - виконання відповідних оздоровчих заходів.

Робочі місця повинні бути спроектовані так і мати такі розміри таким чином, щоб працівники мали простір для зміни робочого положення і рухів. Всі елементи робочого місця та їх розташування повинні відповідати ергономічним, антропологічним, психофізіологічним вимогам, а також характеру виконуваних робіт. Освітлення повинне створювати відповідний контраст між екраном і навколишнім середовищем (з урахуванням виду роботи) й відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.2.007-98. Мікроклімат виробничих приміщень повинен підтримуватися на постійному рівні і відповідати вимогам санітарних норм ДСН 3.3.6.042-99.

Робочий стіл або робоча поверхняповинні бути достатнього розміру і мати низьку відбивну здатність, допускати гнучкість при розміщенні екрану, клавіатури, документів і відповідного обладнання. Робоче крісло повинно бути стійким і дозволяти працівнику легко рухатися і займати зручне положення. Сидіння має регулюватися по висоті, спинка сидіння - як по висоті, так і по нахилу. Слід передбачати підніжку для тих, кому це необхідно для зручності.

Щодня перед початком роботи необхідно очищати екранні пристрої від пилу і інших забруднень.

Не допускається робота з екранними пристроями, в яких під час роботи з'являються нехарактерні сигнали, нестабільне зображення на екрані та інші несправності.

Також встановлено мінімальні вимоги безпеки до екранних пристроїв.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (11)
111111111111111111111
14.05.2018
зарплати не хочуть доблизити то євростандартів
Я, це я 111111111111111111111
14.05.2018
не завадило б))
оля
14.05.2018
і що тепер можна іти в суд якщо у мене крісло не регулюється по висоті і по нахилу
Люся оля
14.05.2018
Якщо набридла робота, то можна йти до суду, одночасно і крісла позбудетесь))))
Вадим Люся
14.05.2018
Це був сарказм Люся ,за такими кріслами ніхто жаліти не буде, а от чи будуть охочі на них сісти Якщо ще кілька років назад безробітних бухгалтерів відправляли з біржі на курси продавців і перукарів то зараз реально дефіцит, особливо на головбухів, ніхто не хоче за мізерні копійки мати геморой на повні штани і відповідальність з космічними штрафами.
Софья
14.05.2018
Які блін євростандарти. Зарплати мізерні, техніка застаріла, звичайні стільці, а не крісла, монітори старовинні, що займають пів столу. Фінансування для забезпечення цих стандартів дадуть? Ага. Доженуть і ще раз дадуть.
бухгалтерія Софья
15.05.2018
а ще дуже дістають столи без видвижного механізму!!!! якби хоч один шеф попрацював з клавіатурою на письмовому столі і з документами на колінах..... як же це все набридло!
Карл
14.05.2018
Какой бред . О боже какой бред .
Ігор
14.05.2018
Повний марзм Європейського гатунку...Слів уже не вистачає
Наталья
14.05.2018
А старые мониторы-телевизоры подходят под стандарты безопасности? Если нет, мне Евросоюз новый монитор выдаст? Стул я и сама прикуплю.
Бюджетник
16.05.2018
Это не бред, это нормальные, человеческие стандарты и требования к рабочему месту. Бред это то как мы сейчас работаем в кабинетах 20 м2 по 5-6 человек с ламповыми мониторами и сидя на на бумагах + зп не обеспечивает минимальных требований к жизни
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі