Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.11.22
34231 24
Друкувати
Обране

З 2023 повертається обов’язковий техогляд для всіх автовласників

Починаючи з 2023 року всі українські водії повинні обов’язково проходити технічний огляд свого транспортного засобу. Це передбачено у підписаній Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

 

Що спричинило повернути обов’язковий техогляд?

Справа в тому, що процедуру обов’язкового техогляду в Україні було скасовано у 2011 році. Це стосувалося власників легкових автомобілів, які використовували транспортний засіб виключно для особистих цілей. Щодо техніки, яка використовувалася для комерційних перевезень, вона має й надалі проходити технічний огляд. Це завдання покладалося на приватні компанії.

Все ж таки, незважаючи на це. 2014 року Україна підписала Угоду про асоціацію з країнами Євросоюзу, яка включала внесення багатьох змін до нашого законодавства. Там передбачається повернення процедури техогляду.

Міністерством інфраструктури України було опубліковано чергову версію Проекту Закону «Про внесення змін до низки законодавчих актів України з безпеки експлуатації колісних транспортних засобів». Реалізація цих новацій планується найближчим часом.

Хто має проходити обов’язковий техогляд?

Проходити техогляд, незалежно від того, коли був зареєстрований автомобіль, повинні:

  • транспортні засоби, які протягом 10 днів після того, як їх перереєстрували на ім’я нового власника;
  • машини, що потрапили в ДТП, і при цьому пошкодження отримали елементи, від яких залежить безпека пересування (підвіска, кермовий механізм, гальма), був сильно деформований кузов;
  • авто, на яких було виявлено суттєві неполадки під час водіння.

Як часто потрібно буде проходити обов’язковий техогляд і кому не потрібно його проходити?

Згідно з новим законопроектом, легкові автомобілі (можуть перевозити до 9 пасажирів) повинні пройти технічний огляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а після цього – кожні 2 роки. Якщо автомобіль використовується для комерційних перевезень (наприклад, у службі таксі), техогляд потрібно проходити щорічно.

Від обов’язкового технічного огляду звільняються транспортні засоби:

  • швидкість пересування яких не перевищує 25 км/год;
  • використовуються на дорогах загального користування;
  • Чи мають двигун об’ємом менше 125 см? або електродвигун, потужність якого не перевищує 4 кВт.

Хто не зможе пройти техогляд?

Законопроект передбачає, що техогляд не зможуть пройти автомобілі, які потрапляли до серйозних дорожньо-транспортних пригод, тобто машин, які мали серйозні пошкодження. Наявність таких ушкоджень виявлятимуть та аналізуватимуть експерти. Також виникнуть проблеми з техоглядом у власників, чиї автомобілі не відповідають екологічним стандартам «Євро-4», що діють, а також машини, вік яких перевищує 15 років.

Заборона на проходження технічного огляду також стосується автомобілів, в конструкцію яких були внесені значні зміни. Крім цього, неможливо буде пройти процедуру машинам, зареєстрованим за кордоном, або які отримали прописку в Україні. Це стосується, зокрема, так званих «євроблів» та битих авто, завезених в Україну зі США.

Якими будуть штрафи за непроходження техогляду і де його можна пройти?

Техогляд авто будь-якої категорії можна буде пройти у сертифікованому СТО. Фахівці оглядатимуть транспортні засоби та після проведення всіх необхідних процедур видаватимуть сертифікати про проходження технічного огляду. Сертифіковані центри техогляду проходять у всіх українських містах. На даний момент на території нашої країни діє 800 сертифікованих СТО.

Якщо авто не пройде технічний огляд до зазначених термінів, або закінчиться зазначений термін від дати останнього техогляду, водія буде оштрафовано на суму 1700 грн (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). При повторному порушенні йому загрожує позбавлення посвідчення водія.

Джерело:
Центр Авто
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
24
Светлана
25.11.2022
И сколько же будет стоить это удовольствие?
Людмила
25.11.2022
Тобто це тільки законопроект?
Віктор
25.11.2022
Тобто вся Україна їздить на нових авто та ще й не нижче євро 4.
Ігор
26.11.2022
Це якийсь бред, типу - хочу щоб усі були достатньо багаті платити великі податки.
Григорий
26.11.2022
Не хочу в Европу.
Ігорь
26.11.2022
Всі машини старші за 15 років поїдуть в Київ під верховну раду .і мені цікаво це стосується і військової техніки.
Володимир
26.11.2022
Молодці, урядові свин..і, уро..и, ви дійсно зліші вороги україни, спочатку нулюве розмитнення, щоб багато хламу привезли до України, а потім законопроект, щоб все що ввезли підлягало утилізації, або штраф. Гадаю що спочатку треба прийняти законопроект, всі депутати, міністри, мери ітд, в першу чергу українці, у котрих немає іншого громадянства, ніякого бізнесу, ніяких будинків за границею, тільки робота на своєму посту. Другий законопроект, за корупцію та відмивання грошей розстріл, чи тюрма на все життя.
Раніше ТО це право було у мрео, котрі відмивали гроші. Прийшов заплатив і отримав талон, також щоб отримати талон, треба було заплатити за дороги. Тепер цей платіж перейшов у цінник пального. Далі відмивати гроші буде, тей хто дає сетрифікати на сто, а для цього вигадають ще одну прокладку з цілою зграєю шаровиків, а також самі власники сто. Слава Україні. Постріляти всіх корупціонерів!
Александр
26.11.2022
Техосмотр в Украине не нужен мы не забыли как это было до 2011 года слишком много тогда было прихлебателей не так много мы стали зарабатывать чтобы платить за техосмотр
Вася
27.11.2022
Хто хоч вєвропу хай проходить
Григорій
27.11.2022
А як бути людям в селах. В більшості без робіт та ледве на комунальні вистачає, а стареньке авто доглянуті служить, щоб до лікарні та по господарству з'їздити і іноді до райцентру щоб щось купити того що в селі нема. І так живём, а це ще краще заживём.
Вовик
28.11.2022
А де пенсіонер візьме гроші на нове авто? Все робиться проти свогож нороду.
Олександр
29.11.2022
Дуже дякую за цей законопроект.куди звертатись щоб безкоштовно обміняти свій транспорт на новий.якому меньше 15 років.та віт підходить під стандарт евро4
Валерій
29.11.2022
Хтось намагається розрушити Україну таким законопроектом ,посварити Народ з Владою , довести людей до стресу, навести паніку і зробити покірними рабами!Ми не раби ,Ми вирішуємо які закони приймати .Обов'язково треба карати тих ,хто посягся на Волю українського народу!
Анатолій
01.12.2022
Думаю, дійсно -- тварюки, а не законотворці. Чи вони не бачать, як живуть люди? Чи вони дійсно думають, що ми їздимо на євро 4?
Guru
02.12.2022
Суки,скоти,падли-хто придумав цей закон
Олександр
02.12.2022
Який техогляд? Ліцензованих СТО немає. Грошей у людей немає. Сидимо по пів доби без світла. Невідомо, що буде завтра. Чим вони думають наші депутати. Це вони так служать народу. Ганьба!...
Саша Олександр
04.12.2022
Йобані ПІДАРАСТ В ВЕРХОВНІЙ РАДІ ЩОБ ТИ ЗДОХ ХТО ЦЕ ПРИДУМАВ.ЛЮДИ ТРЕБА ЙОГО ЛЮСТРУВАТИ В СМІТТЕЙБАК З ЗЕЛЕНКОЮ. РОБИМО ПЕТИЦІЮ ПРО ВІДМОВУ ТЕО ВСІ В КОГО Є ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС
Василь
02.12.2022
Якщо прочитати новину уважно, тоді якщо авто в ДТП не значилось, власник не змінювався й авто їде належно ( поліцаї не побачили якихось неполадок під часу руху авто) то йому не обов'язково проходити ТО.
Юрій Василь
15.12.2022
Якщо ще уважніше прочитати, то пише, що кожні 2 роки проходити потрібно.
Михайло
13.12.2022
підтримую Всіх , хто проти заборони експлуатації 15 річних автомобілів ! влада геть здуріла - де в простих людей гроші щоб міняти авто кожні 15 років ?
Остап
15.12.2022
вирустили якийсь бред тобто якшо в мене машина 2007 року то шо все на смітник ви там з дуба впали чи як?
Лікар
15.12.2022
Годі вже на машинах їздити. Наїздились, досить.
Орест
23.12.2022
Тобто, передбачається обовязковий ТО, покарання за не проходження і заборона проходження. І як юридично механізм буде працювати, коли одне одному суперечить?
Антон
05.01.2023
Да життя.европа с--а коли ми почнемо жити своїм умом.
Був авто тепер брухт.як гарно людей топлять. мабуть зарплата мала ще треба.
Коли вже.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі