Закон «Про освіту» прийнято, стартувала реформа освіти

255 народних депутатів України у другому читанні підтримали новий Закон «Про освіту». Голосування відбулося сьогодні, 5 вересня 2017 року, у Верховній Раді України.


«Цей Закон – базовий, його прийняття розблоковує можливості для подальшого реформування сфери освіти, прийняття Законів «Про загальну середню освіту», «Про професійну освіту», «Про освіту дорослих», також депутати муситимуть розглянути зміни до Закону «Про вищу освіту». Потрібно розуміти, що прийнятий сьогодні документ – це шанс для нашої системи освіти до змін, адже без нових можливостей, закладених в закон, розвиток був би неможливий. Однак, попереду багато копіткої роботи. Найважливіші механізми, такі як, наприклад, незалежна сертифікація для вчителів, потребують прийняття ще багатьох актів, в яких чітко будуть виписувати ці процедури. Ми маємо їх створити, це важка, але приємна робота – наш внесок в українську освіту та розвиток держави загалом», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Найбільше новий Закон потрібен для впровадження масштабної реформи середньої освіти Нова українська школа.

Так, відповідно до сучасних тенденцій у Європі та світі, законопроект передбачає три форми здобуття освіти: формальну (офіційне підвищення рівня освіти), неформальну (підвищення рівня поза офіційною системою підвищення кваліфікації – тренінги, гуртки, курси) та інформальну (самоосвіта).

Документ також пропонує фундаментально новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи. Зокрема, Закон формулює такі нові засади підвищення кваліфікації вчителів:

  • загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щорічно. 
  • педагог сам вирішує, де підвищувати кваліфікацію. 
  • держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи оплачують підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обирають платні курси.

Закон також стимулює педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію. Вчителі, що її пройшли, отримають додаткову надбавку до заробітної плати – 20%.

На зміну старій парадигмі, коли за пострадянською традицією зміст освіти визначався Міністерством, пропонується сучасна європейська модель, за якої Уряд (Міністерство) затверджуватиме стандарти освіти, а заклади освіти розроблятимуть освітні програми, що мають гарантувати виконання освітніх стандартів. У випадках, коли документ про освіту має видаватися державою, освітні програми проходитимуть акредитацію.

Місцеві органи влади позбавляться права контролювати освітній процес, у їхніх повноваженнях залишиться виключно створення відповідного освітнього середовища. При цьому на базі Державної інспекції навчальних закладів буде створено незалежний орган – Агентство забезпечення якості освіти, до повноважень якого належатимуть питання акредитації освітніх закладів (крім вищої освіти). Регіональні підрозділи Агентства, що будуть абсолютно незалежними, забезпечуватимуть фахове інспектування закладів освіти.

МОН

 
Теги: освіта


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (13)
аня
06.09.2017
Полная деградация!!!! Зачем нам буквари и тетради в косую линию! Лучше поспать на уроке и поплевать в потолок!
Олена
06.09.2017
З місцевих органів потрібні лише гроші - на організацію освітнього середовища... А держава для чого? Лікарні - за місцеві кошти, освіта - також. Не побачимо ми ні доріг, ні води, ні тепла за нормальні ціни - все зношене та старе.
Вадим
06.09.2017
Чергова імітація , без належного фінансування освіти жодна реформа недопоможе.
валентина
06.09.2017
в селах вчителі і так відбували тільки чергу а навчання було на другому плані а то і на третьому , вчителям потрібно платити з/п за знання які вони надали учням а не за те що вони з'явились до школи .
ЛІЛЯ валентина
13.09.2017
ЗГІДНА НА ВСІ 100!!!! НАВЧАЛИ Б ВОНИ ДІТЕЙ ТАК ЯК ПОТРІБНО, НЕ ХОДИЛИ Б ВОНИ ДО РЕПЕТИТОРІВ, А З МІН. ЗАРОБІТНОЮ ПЛАТОЮ НІ НА ЯКИХ РЕПИТИТОРІВ НЕ ВИСТАЧИТЬ... А ВЧИТЕЛЯМ ЛИШ ПІДІЙМАЮТЬ...ТІЛЬКИ ПИТАННЯ ЗА ЩО??
б1
06.09.2017
Не зря, значит, своего 6-ти летку (в августе 6 исполнилось) отдала в школу. И все из-за этой МЕГА-реформы, чтоб их!!!
Наталія
06.09.2017
Наші славнозвісні педагоги тупі,справжні неуки ,які закінчили вузи за гроші.а в школі беруть тільки взятки за так звані репетиторські години,так для чого школи,може краще наймати вчителів додому ,але кваліфікованих ,і платити їм за конкретну роботу ,а не за бла-бла
Олег
06.09.2017
Які незалежні агенства, де Ви бачили у нас незалежні органи, хватить плодити бюрократів.
Анна
06.09.2017
це коментарі тих тих, котрі бояться нового, не можуть відійти від радянщини. Якраз ця реформа все це має змінити. Не дивуйтесь, люди, а думайте.
Яна Анна
07.09.2017
тем не менее в Союзе было лучшее образование в мире! А сейчас? Тупые ( простите, конечно) педагоги не могут и пару слов связать. Все что они могут это прийти на урок с жевачкой во рту и сказать "открывайте параграф такой-то и конспектируйте" и ушла на все 45 минут, а дети потом ходят на платные репетиторские занятия.
Олег Анна
11.09.2017
А кому Ви хочете доручити проводити реформу, чинушам із міністерства та обласних і районних управлінь, вони поховають любу реформу, в освіті постійні реформи, я особисто пам'ятаю період від похорон Л. І. Брєжнєва, череда постійних безперервних реформ, результат повна ж....а
Коля
06.09.2017
Закон «Про освіту» прийнято, стартувала реформа освіти
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------А тим часом головбухи УправлІнь освіти м. Києва щомісяця отримують премії, що у декілька разів (!) перевищують їх посадовий оклад. Премії цих головбухів формуються із невиплаченої частини надбавок і доплат простих бухгалтерів та техпрацівників. Подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для рядових бухгалтерів зазначає 50-відсоткову надбавку, а реально виплачує їм лише по 20-30 відсотків ; решту головбух розподіляє на власний розсуд у вигляді премій , в основному, собі та заступникам.
Світлана
12.09.2017
В сучасних умовах радянська система освіти не прийнятна. Але поки в країні панує корупція і бюрократія жоден закон не допоможе.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі