Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.08.23
826 0
Друкувати
Обране

Законодавці пропонують зняти арешти з рахунків військовослужбовців

У ВРУ зареєстровано законопроєкт від 02.08.2023 р. № 9556, яким пропонується зупинити вчинення виконавчих дій стосовно строковиків, мобілізованих і контрактників на період воєнного стану.

Документом пропонується викласти у новій редакції пункт 1 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження». Згідно з новою редакцією виконавець буде зобов’язаним зупинити вчинення виконавчих дій у разі проходження боржником таких видів військової служби:

1) строкової військової служби,

2) військової служби за призовом осіб офіцерського складу,

3) військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період,

4) військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період,

5) військової служби за контрактом (у період дії воєнного стану в Україні),

6) або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях.

Водночас положення про зупинення вчинення виконавчих дій не поширюватиметься на такі виконавчі провадження (за винятком випадків, передбачених у чинній редакції п. 1 ч. 1 ст. 34, – коли згідно з умовами служби проведення виконавчих дій неможливе чи на прохання стягувача, який проходить один із видів військової служби, вказаної в абзаці першому цього пункту):

1) стягнення аліментів,

2) відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю.

Зазначена норма пропонується для того, щоб не зупиняти виконавчі провадження у найбільш соціально гострих справах таких як, зокрема, утримання малолітніх та неповнолітніх дітей.

По-друге, змінами до ч. 4 статті 35 цього ж Закону пропонується передбачити для вищезазначених категорій військовослужбовців зняття арешту на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг та електронні гроші, які зберігаються на електронних гаманцях в емітентах електронних грошей протягом строку, на який виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій.

На думку авторів, зазначена норма пропонується для того, щоб створити правові підстави зняття арештів на рахунки військових, накладені до набрання чинності цією законодавчою ініціативою або які можуть бути накладені після набрання нею чинності.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі