Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.07.23
929 0
Друкувати
Обране

Запоріжжя, Бровари та інші: в Україні хочуть перейменувати 1400 населених пунктів

На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» Національна комісія зі стандартів державної мови створила робочу групу, до складу якої увійшли фахівці-філологи та історики закладів вищої освіти з усіх регіонів України. На підставі пропозицій членів робочої групи Комісія ухвалила рішення від 22.06.2023 № 230 та від 27.06.2023 № 231, визначивши перелік назв сіл, селищ та міст, які потребують зміни через невідповідність орфографічним, граматичним та словотвірним нормам української мови або містять у назві ідеологеми, пов’язані з російською імперською політикою в Україні.

Серед іншого, для Запоріжжя комісія пропонує обгрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку. Назву міста Бровари на Київщині пропонують змінити на Броварі, оскільки нинішня назва не відповідає правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови.

Інші населені пункти пропонують перейменувати через те, що вони не відповідають або можуть не відповідати лексичним нормам української мови, зокрема, стосуються російської імперської політики (російської колоніальної політики).

Повний перелік населених пунктів за областями можна знайти у Рішенні Нацкомісії зі стандартів державної мови від 22.06.2023 № 230 за посиланням

Перелік населених пунктів Криму, назви яких рекомендовано переглягути, наведено у Рішенні від 27.06.2023 № 231.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі