Нашi сайти:

Затверджено нове положення про секретний архів

Мінюст спільно з СБУ затвердили нове Типове положення про секретний архівний підрозділ державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації.


Встановлено, що створювати секретні архівні підрозділи повинні держоргани, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації для тимчасового зберігання секретних архівних документів Національного архівного фонду (НАФ), їх обліку, використання відомостей, що містяться в них, для службових, виробничих, наукових та інших цілей, а також для захисту прав і законних інтересів громадян.

Архів утворюється наказом керівника організації та є окремим структурним підрозділом або входить до складу його режимно-секретного органу (РСО). В організаціях з незначним обсягом секретних архівних документів відповідальність за роботу з ними покладається на одного з працівників РСО.

В секретних архівах зберігаються:

1) завершені в поточному діловодстві секретні документи НАФ та тривалого (понад 10 років) зберігання з різними матеріальними носіями секретної інформації, створені організацією або одержані нею на законних підставах;

2) секретні особові справи;

3) секретні документи з різними матеріальними носіями секретної інформації організацій-попередників та підпорядкованих організацій, що ліквідовані;

4) друковані видання, що доповнюють архівні документи і необхідні для проведення архівом науково-методичної та інформаційно-довідкової роботи;

5) довідковий та обліковий апарат щодо секретних архівних документів.

Положення затверджено наказом Мінюсту та СБУ від 12.02.2015 р. № 167/5/104, який набере чинності з дня офіційного опублікування. На день підготування замітки документ офіційно не опубліковано.

В свою чергу втратить чинність наказ Державного комітету України з питань державних секретів та технічного захисту інформації, Головного архівного управління при КМУ від 03.03.1997 р. № 26/8 «Про затвердження Типового положення про секретний архівний підрозділ державного органу, підприємства, установи і організації».

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі