Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.08.22
8615 2
Друкувати
Обране

ЗСУ ініціюють зміни у законодавство щодо військового обліку жінок

Ганна Маляр, заступник Міністра оборони України, повторює інформацію по темі військового обліку жінок.

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine опрацював питання застосування Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік, та проаналізував поточну потребу у мобілізації жінок.

Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі не має гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України пропонується внесення наступних змін до відповідних законодавчих і нормативних актів в частині взяття жінок на військовий облік:

1) скорочення Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних – відповідно до нинішніх потреб ЗСУ;

2) добровільність постановки на військовий облік жінок, які одержали спеціальності, що міститимуться у доопрацьованому переліку;

3) визначити, що організація взяття жінок на військовий облік в Україні розпочнеться не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі

Урядовець додає: "Тепер поясню від себе:

обов"язковість постановки жінок на військовий облік, які мають визначені військово-облікові спеціальності, - це НОРМА ЗАКОНУ. Міноборони і Генштаб не можуть змінювати закон.

Ось ця норма Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" ст. 1 п. 11

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Якщо буде змінено цю норму, Міноборони і Генштаб її виконає. Від себе ми підготували пропозиції щодо цих змін у бік добровільності і наш варіант законопроекту знаходиться зараз на погодженні в інших міністерствах - такий порядок.

Але приймати рішення буде Парламент.

Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою".

Ганна Маляр, заступник Міністра оборони України

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
bh
22.08.2022
Вважаю, що це чергове затягування часу, чергове бла-бла-бла, тому петицію підписувати потрібно, /petition.president.gov.ua/petition/148478. Шанс у петиції набрати 25 тис голосів є.
Оля
29.08.2022
А якщо спеціальність одна по диплому. а працюю за іншою, то всеодно є військовозобов"язаною чи ні?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі