Нашi сайти:
5316 3
Друкувати
Обране

Педагогам та медикам повернули пільговий вік для виходу на пенсію - КСУ

Із 2016 року відбулися зміни в пенсійному законодавстві. Зокрема, встановили додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років - досягнення віку 50 років для працівників льотного та льотно-випробного складу та 55 років для працівників освіти, охорони здоров’я та соцзабезпечення, а також артистів театрально-концертних й інших видовищних закладів, підприємств і колективів. Такі зміни принесли Закони України від 24.12.2015 р. № 911–VIII та від 02.03.2015 р. № 213–VIII.


Однак окремі положення цих законів КСУ визнав неконституційними.

КСУ виходить з того, що встановлення зазначеної додаткової умови для вказаних працівників нівелює сутність права на соціальний захист, не відповідає конституційним принципам соціальної держави та суперечить положенням ст.1, 3, ч. 3 ст. 22, ст. 46 Конституції України.

Крім того, на думку КСУ, під час підвищення на 5 років пенсійного віку для жінок, збільшення на 5 років загального та спецстажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, не врахували юридичної природи призначення пенсії за вислугу років. Адже вказану пенсію встановлюють окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Джерело: рішення КСУ від 05.06.2019 р. № 2-р/2019.

interbuh.com.ua

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Оля
07.06.2019
Так скільки років стажу потрібно мати і у скільки років?
Петро мальдівський
11.06.2019
Рух в правильному напрямку, але як же інші працівники? В 65 років ? Надіюсь, що цю недолугу пенсійну реформу відмінять повністю.
Наталія
12.06.2019
Звонила до ПФУ, сказали, що ці зміни тільки після того, як ваші змінять законодавство. Тільки хто то такі - "ваші" на наголосили. А все ж таки цікаво, коли можна подавати заяву на пенсію за вислугою і що робити, коли пенсійний фонд її не приймає??
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі