Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.04.23
3880 1
Друкувати
Обране

Пенсійна реформа: в уряді хочуть, щоб українці сплачували до 10% із зарплати

Законопроект про пенсійну реформу передбачає обов'язкові внески до накопичувальної системи 3% від зарплати всіх українців. Але цього замало.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву міністра соціальної політики Оксани Жолнович в ефірі телемарафону.

"Середній внесок, який би покривав усі необхідні видатки і зберігав кошти в їх еквіваленті для людини, це щонайменше 7-10% з заробітної плати", - сказала вона.

Жолнович повідомила, що законопроектом передбачена обов'язкова сплата і роботодавцем, і працівниками. Спочатку обов’язкова сплата стосуватиметься лише роботодавців, однак працівники можуть платити добровільно.

За її словами, передбаченого 3% обов'язкового з роботодавця "трохи мало". "Очевидно, що сам працівник своїми коштами повинен долучатися, щоб його внесок був оптимальним і з цього можна було отримати вигоду", - повідомила Жолнович.

Також вона додала, що для створення необхідної інфраструктури потрібен мінімум рік.

"Для повноцінного запуску обов’язкового накопичувального рівня пенсійного забезпечення ми працюємо над розробкою необхідної інфраструктури. Зокрема, потрібно створити Державний накопичувальний фонд, забезпечити функціонування цифрових системи збору та адміністрування. Ці напрацювання сприятимуть якісному впровадженню змін", - сказала вона Жолнович.

Нагадаємо, до Верховної ради внесений новий законопроект про пенсійну реформу керівництва фракції "Слуга народу". Він передбачає обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов’язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь найманих працівників.

Згідно з проектом, роботодавці сплачуватимуть 1% у 2023 році, 1,5% у 2024 році, 2% у 2025 році від розміру заробітної плати працівників, а з державного бюджету буде надходити співфінансуванння на паритетних засадах.

Олесандр Білоус

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Олена
01.05.2023
А 22% ЕСВ це що?та 18 НДФЛ не забагато?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі