Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.03.19
6976 6
Друкувати
Обране

Розроблено новий законопроект про 2-й рівень пенсійної системи

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України завершила розробку проекту Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», який запроваджує в Україні пенсійну систему 2-го рівня, на виконання доручення КМУ. Законопроект погоджений міністерствами та відомствами. Очікується, що після затвердження на засіданні Уряду він буде переданий на розгляд Верховної Ради України як урядовий.

Законопроект доповнює нині існуючу солідарну пенсійну систему новою, накопичувальною, в якій кожен працюючий громадянин здійснюватиме платежі  на свій персональний пенсійний рахунок. Після досягнення пенсійного віку він зможе отримувати додаткові виплати за рахунок зроблених внесків. Також, в разі передчасної смерті власника рахунку, гроші можуть бути в повному обсязі успадкованими його нащадками.

Законопроект передбачає, що керувати пенсійними коштами будуть професійні компанії з управління активами, які проходитимуть відбір (авторизацію) на прозорих та конкурентних засадах на відповідність найвищим професійним та етичним галузевим стандартам. Документ обумовлює незалежний від Уряду статус управляючих пенсійними коштами.

Законопроект надає громадянину право вільного вибору авторизованого недержавного пенсійного фонду або компанії з управління активами, в яких він буде формувати свої пенсійні накопичення.

Законопроект містить суворі вимоги до механізмів інвестування грошей власників пенсійних рахунків, тобто виключно в диверсифіковані та найбільш надійні фінансові інструменти, а також обумовлює зберігання активів у найнадійніших банківських установах. Крім цього, в ньому передбачені розмаїті запобіжники для запобігання потенційній корупції та зловживанням.

Коментар Голови НКЦПФР Тимура Хромаєва:

“В фокусі пропонованої нами пенсійної реформи – винятково інтереси її кінцевих користувачів, тобто самих українців, платників пенсійних внесків. Не Уряду, не сервіс-провайдерів системи, не політиків – інтереси працюючого українця передусім.

Ми всі вже за 10-15 років зіштовхнемося з тим, що існуюча солідарна пенсійна система не задовольнятиме навіть мінімальних вимог до рівня життя пенсіонера. Вона й зараз далека від досконалості, але з погіршенням демографічної ситуації (зменшення кількості працюючих та збільшення числа пенсіонерів) та існуючим бюджетним навантаженням, борговим та соціальним, з часом солідарна система зможе в кращому випадку лише захистити майбутніх пенсіонерів від зубожіння.

І мінімізувати ці загрози – відповідальність нашого покоління. Нам не вдасться перекласти це на наступних українських політиків та урядовців. Щоб компенсувати дуже слабку солідарну систему накопичувальним пенсійним фондам потрібні десятки років функціонування в стабільному правовому полі. А для цього ми повинні ухвалити цей законопроект вже протягом трьох, максимум чотирьох років.

А також, перед цим, принципово важливо ухвалити ще кілька обов’язкових законопроектів, які врегулюють теперішні “сірі зони” на ринках капіталу, де вільно себе почувають різного роду шахраї. Пенсійні накопичення повинні бути їм недоступні. Це, як мінімум, законопроекти: #2413а, або так званий “спліт”, #6303д, посилення захисту прав інвесторів та #9035 – законопроект про деривативи та фінансові ринки. Інакше пенсійна реформа приведе до невтішних наслідків, аналогічних розчаровуючим результатам інших, початих й незавершених реформ”.

Коментар члена НКЦПФР Олександра Панченка:

“Запуск другого рівня пенсійної системи дозволить підвищити рівень соціального захисту українців пенсійного віку. Накопичувальна система доповнить функціонуючу солідарну, й майбутні пенсіонери зможуть розраховувати на більші доходи.

Ми пропонуємо встановити розмір внеску в 2% доходу громадянина протягом першого року запровадження накопичувальної пенсійної системи. Протягом наступних років вони будуть збільшуватися на 1% щороку до кінцевого рівня в 10%. Але важливо, що зростання внесків відбуватиметься лише у випадку зростання середньої заробітної плати в Україні в розмірі не менше 5%. Таким чином, максимальний рівень відрахувань (10%) буде встановлений лише тоді, коли середня заробітна плата в країні перевищить нинішню на 40%.

Законопроект передбачає нову систему нагляду за пенсійними активами, нові вимоги до професійних учасників та підвищений рівень відповідальності.

Сама пенсійна система запроваджує можливість пожиттєвих пенсійних виплат в межах накопиченої суми та на підставі встановлених коефіціентів дожиття, що дасть змогу отримувати пенсійні виплати протягом життя на пенсії.

Пенсійною реформою ми також сформуємо потужний внутрішній довгостроковий інвестиційний ресурс, який приноситиме вигоду як самим власникам коштів, так і забезпечуватиме зростання інвестицій в національну економіку, сприятиме загальному економічному зростанню України”.

Довідка

Законопроект «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» підготовлений НКЦПФР за сприяння World Bank, EBRD, USAID.

Центральною функцією законопроекту є максимальний захист інтересів громадян України – учасників накопичувальної системи та створення фундаментальних передумов для ефективного розвитку накопичувального сегменту пенсійного забезпечення. Законопроект визначає правові, економічні та організаційні засади загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення в Україні, які дозволять створити необхідні регулятивні умови для запровадження  другого рівня системи пенсійного забезпечення.

Розробниками запропонована комбінована модель функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, яка передбачає акумулювання внесків у централізованому Накопичувальному фонді, а також в недержавних пенсійних фондах, допущених до діяльності у другому рівні пенсійної системи.

Управління активами коштів Накопичувального фонду буде здійснюватися компаніями з управління активами та пенсійними фондами, які пройшли відповідну авторизацію.

Авторизація суб’єктів системи (компаній з управління активами, зберігачів, недержавних пенсійних фондів та адміністраторів) буде здійснюватись шляхом включення їх до Реєстру авторизованих суб’єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення за умови відповідності таких суб’єктів встановленим законом  вимогам.

Зберігання активів Накопичувального фонду буде здійснюватися банками-зберігачами.

Пенсійний фонд України надаватиме Накопичувальному фонду послуги персоніфікованого обліку учасників Накопичувального фонду.

Закон встановлює право вільного вибору громадянином  авторизованої компанії з управління активами Накопичувального фонду або авторизованого недержавного пенсійного фонду, в якому вони бажають формувати свої обов’язкові пенсійні накопичення. 

Національна комісія з ЦПФР

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
121
29.03.2019
Мало нас грабують на 1,5 %, ще й 10 будемо незнамо кому відраховувати... Акція - 30% від зарплати подаруй державі!!!
12345
29.03.2019
Работать придется до смерти, иначе сдохнешь от голода под забором. НО, будут ли нас держать работодатели? Какие будут предложения на счет создания личной кубышки? Чего будем откладывать: валюту, банковские металлы, брульянты чистой воды?
Вікторія
29.03.2019
І ще пенсійний вік піднімуть до 65 (ми ж ідемо в Європу). Тоді взагалі нікому не прийдеться платити пенсію.
Іра
29.03.2019
То де ж то підняття пенсій на 17 % ?
злий бухгалтер
29.03.2019
капець! ото вже краще працювати неофіційно і отримувати в конверті. до пенсіі не доживеш, а як доживеш - і так, і так отримаєш дулю. А скільки треба тих робіт мати, щоб з цими податками заробити на комуналку і на оренду квартири! про власне житло/авто навіть вже не мріє ніхто. а як куплять якось все всім світом -батьки+дідусі-бабусі+кредити, а ти сидиш тут на держслужбі головним спеціалістом, так ще й ославлять тебе злочинцем за те, що маєш власне житло 40м2. Дикість просто... і жити не хочеться!
Люда
02.04.2019
Прив'язка до середньої заробітної плати "вбиває": ми їмо капусту, сусіди м'ясо, а в середньому - ми всі їмо голубці. Так і тут один отримує 1000000, інший 4173, а в середньому всі отримують по 502086,50. Клас.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі